کد خبر: 720555 A

دومین همایش بین‌المللی اکتشاف مواد ‌معدنی فردا با حضور مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت، صنعتگران و دست اندرکاران این صنعت و سخنرانان و نمایندگانی از کشورهای استرالیا، آلمان، چین، کانادا و امریکا در هتل المپیک تهران گشایش می یابد.

به گزارش ایلنا، محمود بندرچی رئیس ستاد برگزاری این رویداد گفت: دومین همایش و نمایشگاه بین‌المللی اکتشاف مواد معدنی با نگرش ویژه بر توسعه پایدار به عنوان یکی از تخصصی‌ترین و فنی‌ترین نمایشگاه‌هایی است که در خاورمیانه برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: برگزاری و بازگشایی پیشنهادات مزایده چند محدوده معدنی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، انتخاب اکتشافگران برتر، پیشکسوتان برتر اکتشاف، حمایت از منتخبان ایده‌های ارائه شده در استارتاپ‌های علوم زمین و معدن و همچنین ایجاد فضاهای B2B از دیگر برنامه های دومین همایش بین‌المللی و نمایشگاه اکتشاف مواد‌معدنی است.

بندرچی گفت: نمایشگاه مواد معدنی با محوریت ضرورت بازنگری و بروزآوری استراتژی اکتشاف، تسهیل قوانین و دستور‌العمل‌های اکتشاف، استفاده از تکنولوژی و دانش روز در حمایت از طرح‌های نوآورانه و خلاقانه و توانمندسازی منابع انسانی برگزار می‌شود.

رئیس ستاد برگزاری دومین همایش بین‌المللی و نمایشگاه اکتشاف مواد‌معدنی افزود: طبق روال برگزاری نمایشگاه‌های مختلف، حدود 30درصد از سخنرانی‌های این همایش و نمایشگاه تخصصی توسط سخنرانانی از کشورهای استرالیا، آلمان، کانادا، امریکا و چند کشور دیگر انجام می شود و چالشی درخصوص حضور خارجی ها با توجه به مسائل تحریم نداشته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه با همکاری سازمان زمین شناسی و اکتشاف مواد معدنی کشور و با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایمیدرو، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، سازمان نظام مهندسی معدن ایران، خانه معدن ایران و رستاک پاد ویژن برگزار می شود.

بندرچی اضافه کرد: دومین همایش بین‌المللی و نمایشگاه اکتشاف مواد‌معدنی در فضایی به وسعت 3۰۰۰ مترمربع در روز‌های ۸ تا ۱۰ بهمن ماه در محل هتل المپیک تهران برگزار می شود.

وی با بیان اینکه اکتشاف، اصلی ترین مرحله در توسعه معادن کشور و همچنین نخستین حلقه در چرخه فعالیت های معدنی محسوب می شود،گفت: شناخت مراحل کشف مواد معدنی و زیرساخت های لازم نیاز به توسعه اطلاع رسانی و تامین لایه های اطلاعاتی و شفاف سازی برای دسترسی به اطلاعات مرتبط است.

رئیس ستاد برگزاری دومین همایش بین‌المللی و نمایشگاه اکتشاف مواد‌معدنی افزود: این رویداد می تواند زمینه ساز معرفی بهتر زیرساخت های موجود معدنی کشور برای ترغیب علاقمندان و سرمایه گذاران زمینه های مختلف معدن باشد.

گفتنی است قرار است همزمان با برگزاری این همایش تعدادی از گواهی کشف‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور به مزایده گذاشته و به بخش خصوصی واگذار ‌شود که در این راستا مجوزهای لازم نیز اخذ شده است.

 

آلمان کانادا معدن وزارت صنعت معدن و تجارت هتل المپیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر