کد خبر: 719266 A

غلامحسین مظفری مطرح کرد:

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: جزیره کیش به‌دلیل دارا بودن میدان‌های گازی و استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان به قطب پشتیبانی صنایع نفت و گاز در کشور تبدیل شده است.

به گزارش ایلنا، غلامحسین مظفری در مراسم افتتاح پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با اشاره به توانمندیهای جزیره کیش در ارائه خدمات پشتیبانی به صنایع نفت و گاز افزود: سازمان منطقه‌آزاد کیش از همکاری‌های مشترک شرکت‌های توانمند داخلی و برندهای معتبر خارجی در حوزه انرژی برای اجرای پروژه های کلان نفت و گاز حمایت ویژه می‌کند.

وی در حاشیه بازدید از غرفه‌های این نمایشگاه با اشاره به بسیج تمامی امکانات سازمان منطقه آزاد کیش اعم از سخت‌افزاری و نرم افزاری برای حمایت از مبتکران، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان تصریح کرد: بستری فراهم شده تا مراحل ثبت، راه‌اندازی و استقرار این شرکت‌ها در کوتاه‌ترین بازه زمانی انجام شود و برای این منظور ساختمانی ۱۱ طبقه برای آغاز فعالیت این شرکت‌ها درنظرگرفته شده ودرحال آماده سازی است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش با ابراز خرسندی از توافقات انجام شده بین این سازمان و دانشگاه‌های توانمند مستقر در جزیره اظهار داشت: با عنایت به جایگزینی فعالیت‌های کار آفرینی بر رویکردهای آموزشی در مراکز آموزش عالی، درصدد ایجاد مراکز فناوری و کارخانه نوآوری هستیم. 

مظفری راه‌اندازی بورس بین‌الملل در کیش را مهم ارزیابی کرد و گفت: وجود زیر ساخت‌ها و شرکت‌های فعال در عرصه بورس، کیش را به مرکز نهایی پولی و مالی منطقه‌ای و بین‌المللی تبدیل می‌کند.

مهرشاد صدیقی مجری برگزاری نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش دراین دوره  شرکت‌های حاضر از کشورهای آمریکا، بلژیک، چین، ایتالیا، ژاپن، انگلستان، جمهوری‌چک، هلند، امارات، روسیه، کره‌جنوبی و کشورمان آخرین ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و دستاوردهای سازندگان و تولیدکنندگان نفت، گاز، پتروشیمی، آب و برق و انرژی‌های نو را به نمایش گذاشته‌اند.

نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش که از دوشنبه یکم بهمن در کیش آغاز به کار کرد تا ۴ بهمن میزبان فعالان و علاقمندان در حوزه انرژی است.

کیش منطقه آزاد کیش نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر