کد خبر: 719239 A

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با ایلنا:

ماه‌های گذشته شبکه‌های معاند تلاش‌های بسیاری در راستای تبلیغات منفی علیه اقتصاد ایران داشته‌اند. نمونه آن شایعه‌ای بود که چندی پیش درباره یکی از بانک‌های کشور از برخی تریبون‌ها شنیده شد که اگر اندکی مردم به این شایعه پر و بال می‌دادند، فضا متشنج و تنها بازندگان این میدان، ملت ایران بودند اما این شایعه با بی‌توجهی مردم به سرعت در نطفه خفه شد.

سید تقی کبیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در این خصوص گفت: قطعا باید مدیران کشور در این شرایط دقت کنند و از مطرح کردن هر گونه موضوعی که موجب دغدغه و ناامنی ذهنی مردم شود خودداری کنند. همچنین در نوع اطلاع‌رسانی، مصاحبه با رسانه‌ها، تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری‌ها دقت زیادی داشته باشند و حساسیت زیادی روی صحبت‌هایی که بیان می‌کنند داشته باشند.

شایعه‌سازی هدف دشمن است

او خاطرنشان کرد: از سوی دیگر مردم نیز باید مراقب باشند که هر خبری را باور نکنند و تفاوت شایعه و خبر واقعی را تشخیص دهند. مردم توجه داشته باشند که شایعه‌سازی از اهداف دشمن است. مثلا وقتی مردم به شایعات درباره بانک‌ها توجه می‌کنند در درجه اول به خودشان آسیب می‌زنند. به همین خاطر باید تلاش شود تا مردم آگاه شوند و این مساله مد نظر مردم قرار گیرد.

مردم هوشیار باشند

کبیری تاکید کرد: بسیاری از مطالبی که در شبکه‌ها و رسانه‌های مجازی معاند منتشر می‌شود اهداف پشت پرده‌ای دارد و آن هم ضربه زدن به اقتصاد کشور است. مردم باید هوشیاری خود را حفظ و تقویت کنند.

انسجام ملی الزام اساسی است

وی با بیان اینکه مردم قطعا از دامن زدن به این شایعات متضرر می‌شوند، گفت: هدف دشمن ضربه‌زدن به ملت ایران است، فارع از اینکه چه جناح و چه رویکرد سیاسی دارند. در این میان مسلما هدف آمریکا و دست نشانده‌ها و حتی عوامل داخلی آنها وارد کردن آسیب اقتصادی به ملت ایران  است به همین خاطر باید تمام ملت متحد و منسجم در مقابل این توطئه‌ها و دسیسه‌ها بایستند و نسبت به شایعات، واکنش هوشیارانه‌ای نشان دهند.

اقتصاد ایران پشت پرده کمیسیون اقتصادی ملت ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر