کد خبر: 718816 A

معاون ارزی بانک مرکزی:

معاون ارزی بانک مرکزی تاکید کرد: بانک مرکزی آمادگی همکاری و همراهی با صادرکنندگان به شرط تعاملی و دوجانبه بودن همکاری‌ها را برای پیشبرد اهداف مشترک به ویژه رونق اقتصادی دارا است.

به گزارش ایلنا، غلامرضا پناهی با تاکید بر اینکه رویکرد بانک مرکزی در دوره اخیر، تعامل با بخش خصوصی است، گفت: تولید، سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال، مولفه های قدرت هر کشوری است و همه وظیفه داریم در راستای تقویت آن فعالیت کنیم، بنابراین در همین راستا بانک مرکزی بر اساس جایگاه و حوزه فعالیت خود معتقد است باید به صورت مستقیم با فعالان بخش خصوصی تعامل داشته باشد و بر همین مبنا، جلسات همفکری و هم اندیشی در راستای کمک به تجارت بین‌الملل کشور برگزار می‌شود.

وی با اشاره به هدف مشترک بخش خصوصی و حاکمیت در رونق اقتصادی اظهار داشت: همه در یک جهت و هدف در حرکت هستیم و این هدف چیزی جز رونق اقتصادی، سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال نیست.

معاون ارزی بانک مرکزی خواستار فعال‌تر شدن صادرکنندگان در برگشت ارز حاصل از صادرات شد و اظهار داشت: انتظار این است صادرکنندگان در زمینه برگشت ارز حاصل از صادرات، فعال‌تر عمل کرده و با مسئولیت بیشتری با موضوع مواجه شوند؛ در مقابل بانک مرکزی نیز  کاملا آمادگی همکاری و همراهی با صادرکنندگان به شرط تعاملی بودن و دو جانبه بودن همکاری ها برای پیشبرد اهداف مشترک به ویژه رونق اقتصادی را دارا است.

در این جلسه، تولیدکنندگان و صادرکنندگان با برشمردن برخی مشکلات و مسائل حوزه کاری خود خواستار حل مشکلات حوزه صادرات و  تولید با هم اندیشی بخش خصوصی شدند و به ارایه پیشنهادها و راه کارهایی مشورتی پرداختند.

ارز غلامرضا پناهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر