کد خبر: 718776 A

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران خبر داد:

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران تاکید کرد: بر اساس برآوردها تقریبا ۲۰ میلیارد دلار در نتیجه این قراردادها افزایش درآمد خواهیم داشت که این افزایش در ۲ یا ۳ سال آینده محقق خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، رضا دهقان در مراسم امضای قراردادهای طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت، گفت: مساله ایجاد اشتغال برای پیمانکاران و سازندگان ایرانی همیشه مورد تاکید وزیر نفت بوده است. از همین روی یک کارگروهی در این راستا تشکیل شده است و امروز شاهد بخشی از نتایج این فعالیت‌ها هستیم.

وی ادامه داد: طرح نگهداشت و افزایش تولید شامل ۳۳ پروژه است که ۲۶ پروژه توسط شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب ، ۳ پروژه توسط شرکت مناطق نفت‌خیز مرکزی و ۴ پروژه توسط شرکت نفت فلات قاره و در ۷ استان که شامل کرمانشاه، ایلام، خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و هرمزگان است را شامل می‌شود.

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه هدف از این قراردادها نگهداشت و افزایش تولید و نیز ایجاد اشتغال خواهد بود، گفت: ۶۰ درصد پروژه تحت الارضی و بقیه سطح الارضی است. همچنین میزان سرمایه‌گذاری مستقیم و غیرمستقیم تقریبا ۶.۲ میلیارد دلار خواهد بود. نتیجه این اقدامات افزایش ۲۸۱ هزار بشکه‌ای تولید نفت در روز است که موجب می‌شود تولید تجمعی ۴۱۰ میلیون بشکه افزایش یابد.

دهقان افزود: بر اساس برآوردها تقریبا ۲۰ میلیارد دلار در نتیجه این قراردادها افزایش درآمد خواهیم داشت که این افزایش در ۲ یا ۳ سال آینده محقق خواهد شد.

ایجاد اشتغال درآمد دلار کهگیلویه و بویراحمد هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر