کد خبر: 717976 A

سخنگوی کمیسیون انرژی در گفت وگو با ایلنا تشریح کرد؛

سخنگوی کمیسیون انرژی تاکید کرد: تا پایان سال آینده دولت و مجلس برنامه‌ای برای افزایش قیمت سوخت ندارند.

اسدالله قره خانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره اعلام وصول طرح سهمیه بندی مجلس اظهار داشت: بر اساس طرحی سه بندی که برخی نمایندگان به هیات رئیسه مجلس ارائه کرده‌اند گفته شده به هر ایرانی روزانه یک لیتر بنزین اختصاص یابد و شرکت پالایش و پخش فرآورده نیز سامانه‌ای تعریف کند تا افرادی که خودرو ندارند سوخت خود را از این مسیر فروخته و دارندگان خودرو هم بتوانند خرید کنند.

وی افزود: در این طرح آمده جایگاه داران سی.ان.جی برای سرویس‌های عمومی اعم از وانت‌ها و تاکسی‌ها اولویت قائل شوند تا بتوانند بدون نوبت سوخت گیری داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس درباره موافقت و یا عدم موافقت با این طرح گفت: فعلا باید در کمیسیون تخصصی انرژی مطرح شود، سپس این کمیسیون در جلسه‌ای با حضور طراحان و دستگاه مربوطه آن را جمع بندی کرده و به هیات رئیسه ارائه دهد.

وی خاطرنشان کرد: به عقیده شخصی بنده و نه از منظر دیدگاه کمیسیون، در بحث سوخت دو مشکل افزایش مصرف و قاچاق را داشتیم طرح باید در راستای جلوگیری از افزایش قاچاق و مصرف باشد. بعید می‌دانم که طرح در این بخش موثر واقع شود. مگر اینکه قیمت‌ها به حدی بالا برود که قاچاق مقرون به صرفه نباشد.

وی تاکید کرد:  تا پایان سال آینده دولت و مجلس برنامه‌ای برای افزایش قیمت سوخت ندارند.

انرژی بنزین خودرو کمیسیون انرژی پالایش و پخش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر