کد خبر: 717572 A

ارزیابی و بررسی عملکرد بانک‌ها همواره از موضوعات پر اهمیت در اقتصاد و روند ‌حرکت کشورها محسوب می‌شود. مقایسه و انطباق میان شاخص‌های عملکرد بانک‌ها با استانداردهای جهانی و نیز ارتقا و بهبود سطح کار و سیاست‌های بانکداری نوین یکی از مهمترین روش‌ها در بررسی عملکرد بانک‌ها محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، نشریه معتبر بَنکِر (The Banker) با بیش از 90 سال سابقه حرفه‌ای در زمینه بانکداری در سطح جهانی، هر سال با توجه به صورت‌های مالی حسابرسی شده مؤسسات مالی و بانکی در سال قبل و با در نظر  شاخص‌هایی همچون سود خالص، سرمایه پایه، بازده دارایی‌ها، نرخ بازده حقوق صاحبان سهام، نسبت هزینه به درآمد و نسبت تسهیلات غیرجاری، مزیت‌های استراتژیک، پاسخ‌گویی به نیازهای بازار، قدرت رویارویی با تغییرات اقتصادی در دوره مالی مورد نیاز و مقایسه آن با دو دوره مالی متوالی قبلی، اقدام به ارزیابی بانک‌ها می‌کند. بَنکِر به عنوان مهم‌ترین منبع امور بانکی و مالی در سراسر جهان شناخته می‌شود. این نشریه در 180 کشور توزیع شده و یکی از مراجع کلیدی  اطلاعاتی و تحلیلی برای صنعت بانک داری است

خوانندگان نشریه بنکر

خوانندگان اصلی نشریه بنکر، بانک‌ها، موسسات مالی، شرکت های چند منظوره، بانک‌های مرکزی و وزارتخانه‌ها در سراسر جهان هستند. در این نشریه، بانک‌ها بر اساس فاکتورهایی همانند سرمایه پایه، دارایی‌ها، نرخ کفایت سرمایه، رشد واقعی سود و بازگشت سرمایه ارزیابی می‌شود. بر اساس اعلام این نشریه 60 درصد از خوانندگان نشریه را مدیران عامل، رؤسای شرکت ها و مدیران ارشد مالی و خزانه‌داران سازمان‌ها تشکیل می‌دهند.

دسته‌بندی رهبران مالی جهان

تمرکز اصلی نشریه بر بینش‌ها و تفسیرهای مالی، پروفایل‌های بانک‌ها در سطح بین‌الملل، مصاحبه با بانک‌ها و سایر اشال مالی در دنیاست. یکی از مطالب بسیار مهم و سودمند تشریح شده در نشریه بنکر، اعلام سالیانه 1000 بانک برتر در سطح جهان در هر سال بر اساس یافته‌های پایگاه داده  نشریه است. به کمک این دسته‌بندی، رهبران مالی در سطح جهان در صنعت بانک‌داری بر اساس کشور با در نظر گرفتن دستاوردهای آنها، شناسایی می‌شوند.

بانک آینده، بانک ایرانی منتخب بنکر

در آخرین ارزیابی نشریه بین‌المللی بَنکِر، «بانک آینده» در سال 2018 ، به عنوان «بانک سال جمهوری اسلامی ایران» (Bank of The Year in Iran)  انتخاب و تندیس و گواهی بَنکِر به «بانک آینده» اعطا شد. شایان ذکر است بانک آینده  تندیس و گواهی مربوط  به این موفقیت را  در حضور بیش از 350 نفر از مدیران ارشد بانک‌ها، از 140 کشور جهان در روز آذر ماه سال جاری، در شهر لندن  دریافت کرد .«بانک آینده» در حالی در سال ۲۰۱۸ سوی مجله بَنکِر به عنوان به عنوان «بانک سال جمهوری اسلامی ایران» انتخاب شد که سال ۲۰۱۷ نیز این موفق به دریافت همین عنوان از سوی این نشریه معتبر بین المللی شده بود. شایان ذکر است؛ کسب این عنوان، پس از انتخاب بانک آینده، به‌عنوان «برترین بانک تحول‌ساز خاورمیانه»، توسط مؤسسه معتبر یورومانی، دومین دستاورد جهانی و متوالی بانک آینده، در سال جاری به‌شمار می‌رود.

اقتصاد رشد شاخص سیاست ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر