کد خبر: 717560 A

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به مناسبت ۲۹ دی‌ماه، روز هوای پاک از توزیع نفت‌گاز یورو ۴ در بیش از ۴۱۲ جایگاه کلانشهر و شهر کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا از وزارت نفت، سیدمحمدرضا موسوی‌خواه در آیینی نمادین که به مناسبت روز هوای پاک،  گفت: با تلاش‌های انجام شده در وزارت نفت و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی برای تولید سوخت پاک در پالایشگاه‌های کشور، هم اکنون بنزین یورو ۴ در همه کلانشهرهای کشور و گازوئیل یورو ۴ افزون بر کلانشهرها در بیش از ۱۱۲ شهر هم توزیع می‌شود.

وی با اشاره به این که تولید بنزین و گازوئیل یورو ۴ و ۵ در بسیاری از پالایشگاه‌های کشور در حال انجام است و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد توزیع بنزین و گازوئیل با کیفیت در همه کلانشهرها و بسیاری از شهرهای کشور باشیم،‌ افزود: تلاش می‌کنیم تا بنزین و گازوئیل یورو ۴ در همه ۳ هزار و ۶۰۰ جایگاه عرضه بنزین و ۲ هزار و ۴۰۰ جایگاه عرضه نفت‌گاز توزیع شود.

موسوی‌خواه با اشاره به این که هم‌اکنون در همه جایگاه‌های عرضه سوخت سطح کلانشهرها و شهرهای استان‌ تهران، مرکزی و البرز بنزین و نفت‌گاز یورو ۴ توزیع می‌شود، گفت: در شهر مشهد و استان خراسان رضوی به بیش از ۹۰ درصد مصرف در نفت گاز یورو رسیده‌ایم و در شهرهایی نظیر تربت حیدریه و مسیرهای مواصلاتی آن به‌طور کامل عرضه نفت گاز یورو انجام می‌شود.

وی همچنین از توزیع بنزین یورو ۴ تولیدی در پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس در استان‌های بندرعباس، سیستان و بلوچستان، بوشهر، کرمان، یزد، اصفهان، تهران و قم خبر داد.

نظارت جدی بر عمکلرد جایگاه‌ها و برخورد با تخلفات احتمالی

 مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به سخت و طاقت‌فرسا بودن خدمات جایگاه‌داری و عرضه‌ بی‌وقفه سوخت در کشور گفت: نظارت جدی بر عملکرد جایگاه‌ها، برخورد بدون اغماض با تخلفات احتمالی در جایگاه‌ها، فعال بودن شبانه‌روزی گروه‌های نظارتی و نظارت گسترده در تمام جایگاه‌ها از جمله اقدامات نظارتی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بر روند توزیع سوخت در کشور است، به نحوی که کنترل کیفی هفتگی تمامی جایگاه‌ها (بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ جایگاه و بیش از ۵۰ نازل)، آزمون‌های کمی ماهانه، آزمون‌های دوره‌ای سه یا ۶ ماهه توسط اداره استاندارد برای کنترل کیفی و کمی سوخت توزیعی انجام می‌شود.

توزیع سوخت پاک در مصارف عمده صنعتی

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران همچنین از توزیع گازوئیل یورو ۴ در مصارف عمده صنعتی خبر داد و گفت: اولویت ما در این بخش مصرف‌کنندگانی هستند که آلودگی‌های بیشتری تولید می‌کنند و سوخت توزیعی در بین همه مصرف‌کنندگان عمده صنعتی در استان‌های تهران، البرز و مرکزی هم اکنون یورو ۴ است.

موسوی‌خواه همچنین با اشاره به تغییر نام اپلیکیشن پمپ‌بنزین یاب به نام باک و به‌روزرسانی آن در یک محیط جذاب‌تر گفت: اطلاعات و جزئیات جایگاه‌هایی که بنزین و گازوئیل یورو ۴ در کشور توزیع می‌کنند، به صورت کامل در سایت و اپلیکیشن پمپ‌بنزین یاب موجود است.

وی از مردم خواست: با توجه به مصرف بالای سوخت در کشور و بالابودن تعداد خودروهای تک‌سرنشین، به منظور مدیریت بهینه سوخت در کشور و پیشگیری از آلودگی هوا و هدرروی سرمایه‌های ملی، سوخت مصرفی را مدیریت کرده و نسبت به اطلاع‌رسانی تخلفات احتمالی در جایگاه‌ها از طریق شماره تلفن ۰۹۶۲۷ اقدام کنند.

استاندارد گاز نفت و گاز کارت سوخت پمپ بنزین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر