کد خبر: 717448 A

معاون وزیر صنعت اعلام کرد:

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن وتجارت تاکید کرد: خودروسازها باید با توجه به مطالبات مردم، تولید روزانه خودرو را به نحوی برنامه‌ریزی کنند که ۸۰ درصد تعهدات مربوط به متقاضیان را پوشش دهد.

به گزارش ایلنا، فرشاد مقیمی با اشاره به تولید ۸۱۶ هزار و ۵۵۳ دستگاه خودرو طی ۱۰ ماهه سال جاری گفت: خودروسازها موظف هستند با افزایش تیراژ تولید برای انجام تعهدات قبلی نسبت به خریداران، اقدام و حداکثر ۲۰ درصد تولید روزانه را می‌توانند به فروش فوری محصولات با قیمت حاشیه بازار اختصاص دهند.

وی درخصوص آن دسته از تعهدات خودروسازان به مشتریان که در شرایط کنونی امکان تحویل آنها نیست، اظهار داشت: خودروسازان مکلف هستند از کلیه سبد خودروهای قابل تحویل نسبت به انجام تعهدات خود در قبال مشتریان اقدام کنند.

این مقام مسئول با تاکید بر اجرای اولتیماتوم وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص احقاق حقوق مردم در فروش خودرو تصریح کرد: سیاست وزارتخانه حمایت حداکثری از مشتریان است لذا کلیه تعهدات قطعی شرکت‌های عرضه‌‌کننده خودرو باید با قیمت مندرج در قرارداد به مصرف‌‌کنندگان تحویل داده شود و خودروسازها باید با انجام تعهدات و تسریع در ارایه خودرو به مشتریان مانع از تضییع حقوق مصرف‌کننده و ایجاد نارضایتی شوند.

مقیمی اضافه کرد:صنعت خودروسازی کشور در شرایط ویژه‌ای قرار گرفته و تولیدکنندگان باید با درک شرایط موجود نسبت به توانمندسازی این صنعت و کاهش وابستگی به خارج از کشور اقدام کند.

وی با اشاره به لزوم اجرای اهداف کیفی صنعت خودرو براساس انتظارات و نیازهای مشتریان خاطرنشان کرد: میزان تحقق اهداف کیفی در شورای سیاستگذاری خودرو به صورت دوره‌‌ای مورد پایش قرار می گیرد.

فرشاد مقیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر