کد خبر: 717325 A

طهماسبی مطرح کرد:

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: چابهار با توجه به همجواری با آب‌های آزاد و دمای هوای مناسب در طول سال به عنوان یک گلخانه طبیعی بهترین شرایط و موقعیت را برای کشت انواع محصولات دارد.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمدعلی طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در نخستین همایش فرصت های سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان در چابهار اظهار داشت: دمای هوای چابهار، خاک حاصلخیز، نوع تابش و درجه حرارت این شهرستان با سایر نقاط کشور متفاوت و بهترین موقعیت برای کشت‌های گلخانه‌ای و سایر محصولات گرمسیری و نیمه‌گرمسیری را دارد.

وی بیان کرد: دسترسی مناسب چابهار به بازارهای جهانی بهترین شرایط را برای ساخت گلخانه به‌ وجود آورده است و می‌توان علاوه بر تامین بازار مصرف داخلی از طریق بندر شهید بهشتی محصولات تولیدی را به کشورهای مختلف دنیا صادر کرد.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برخی از کشورهای دنیا نظیر هلند، اسپانیا و ترکیه با حدود ۴۰ هزار هکتار گلخانه به عنوان قطب‌‌های کشت گلخانه‌ای دنیا مطرح هستند ولی قابلیت چابهار را ندارند.

وی بر تکمیل زیرساخت‌های حمل و نقل، صدور مجوز برای اجرای طرح‌های کشاورزی و شیلاتی، توجه بیشتر به حل مشکلات کشاورزان و اختصاص اعتبار برای توسعه همه جانبه سیستان و بلوچستان بویژه سواحل مکران تاکید کرد.

طهماسبی تصریح کرد: زمینه برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف توسط سرمایه‌گذاران وجود دارد و جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان نیز آماده هرگونه همکاری با فعالان اقتصادی است.

آب های آزاد ترکیه وزارت جهاد کشاورزی هلند چابهار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر