کد خبر: 716567 A

معاون شرکت آب منطقه‌ای تهران اعلام کرد:

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران تاکید کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک برای بیش از ۲۷۴ هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه‌های استان تهران سند مالکیت صادر شده است.

به گزارش ایلنا، محمدرضا خانیکی در هشتمین نشست کارگروه استانی اخذ سند مالکیت اراضی بستر رودخانه‌‌ها و مسیل‌‌ها و زمین‌‌های در اختیار این شرکت گفت: از آبان سال گذشته که نشست مشترکی میان شرکت آب منطقه‌‌ای و اداره کل ثبت استناد و املاک استان تهران در سد لتیان برگزار شد، شاهد اقدامات بسیار خوبی برای اخذ سند مالکیت اراضی حریم و بستر رودخانه‌‌ها به ویژه در حوزه فیروزکوه و پردیس هستیم.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک برای بیش از ۲۷۴ هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه‌‌های استان تهران سند مالکیت صادر شده است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران افزود: امیدواریم همکاری با اداره ثبت اسناد و املاک استان با استقرار مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه‌ای و مدیرکل جدید اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران در خصوص صدور سند مالکیت اراضی حریم و بستر رودخانه‌‌‌ها تداوم یابد چراکه اخذ این اسناد از دست اندازی به اموال دولت جلوگیری می‌‌کند.

حسین زنگویی، مدیر دفتر مهندسی رودخانه شرکت آب منطقه‌‌ای تهران با اشاره به عملکرد این شرکت درخصوص تثبیت مالکیت اراضی حریم و بستر رودخانه‌‌ها اظهار داشت: از آبان سال گذشته تاکنون در مجموع ۱۸ سند مالکیت برای اراضی حریم و بستر رودخانه‌‌ها به نام شرکت آب منطقه‌‌ای تهران اخذ شده که این تعداد سند مساحتی افزون بر ۳۵۴ هکتار متر مربع را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه بیشترین سند اخذ شده با مساحت بیش از ۱۲۴ هکتار در محدوده عملکرد امور منابع آب تهران بزرگ صادر شده است، تصریح کرد: پس از آن امور منابع آب فیروزکوه با ۸۷ هکتار و ری با ۶۵ هکتار بیشترین عملکرد در این زمینه را داشتند.

مدیر دفتر مهندسی رودخانه شرکت آب منطقه‌‌ای تهران اضافه کرد: بر اساس قانون شرکت آب منطقه‌‌‌ای تهران متولی حریم و بستر رودخانه‌‌‌های واقع در این استان است و هر شخص حقیقی و حقوقی جهت هرگونه بهره‌‌‌‌برداری در این اراضی باید مجوز لازم اخذ شود.

زنگویی ادامه داد: با توجه اینکه رودخانه‌‌‌ها در بخش‌‌‌های مختلفی واقع شده‌‌اند، لازم است که سایر دستگاه‌‌ها همچون اوقاف همکاری بیشتری با شرکت آب منطقه‌‌ای تهران به عنوان متولی حفظ و صیانت از رودخانه‌‌ها کنند.

همچنین در این نشست مدیران امورهای تابعه و مسئولان ادارات ثبت هر منطقه چالش‌‌های پیشرو را مطرح و راهکارهای مناسب جهت تسریع در صدور اسناد مالکیت بررسی شد.

آب منطقه ای آب منطقه‌ای تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر