کد خبر: 715751 A

عسگراولادی:

رئیس اتاق مشترک ایران و چین با بیان اینکه خارجی‌ها شناختی از سامانه نیما ندارند، اعلام کرد: صادرات خود را متوقف کرده‌ام.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، اسدالله عسگراولادی در نشست هیات نمایندگان اتاق تهران، با بیان اینکه متاسفانه امروز صادرکنندگان با چالش‌های جدی مواجه هستند و مسائلی مانند بازگرداندن ارز حاصل از صادرات باعث شده بسیاری از آنها صادرات خود را متوقف کنند، اظهار داشت: بنده نیز پس از ۶۴ سال فعالیت صادراتی از دو ماه قبل فعالیت خود را متوقف کرده‌ام.

وی با بیان این‌که خارجی‌ها شناختی از سامانه نیما ندارند، گفت: نمی‌توان انتظار داشت که در کوتاه‌ترین زمان صادرکنندگان پول خود را وارد سامانه نیما کنند، زیرا وقتی یک خریدار خارجی قصد بازگرداندن پول را دارد از ما می‌خواهد که یک حساب بانکی به او بدهیم.

رئیس اتاق مشترک ایران و چین خاطرنشان کرد: خریداران خارجی از صادرکنندگان درخواست می‌کنند تا یک بانک را برای واریز وجه حاصل از خرید کالای ایرانی به آنها معرفی کنیم تا مورد تائید باشد، در حالیکه سامانه نیما یک بانک نیست و تنها تشکیلات صرافی بانک مرکزی است که مشکلات جدی برای صادرکنندگان به وجود آورده و بسیاری از آنها مجبور می‌شوند که کار خود را تعطیل کنند.

وی گفت: پیش‌بینی ما این است که بهار پیش‌رو فصل بسیار سختی برای صادرات خواهد بود، از این‌رو امیدواریم که با پیگیری بانک مرکزی لااقل بخشی از مشکلات صادرکنندگان حل شود، در غیر این صورت امکان ادامه‌ی فعالیت وجود نخواهد داشت.

 

ارز اسدالله عسگراولادی ایران و چین بانک مرکزی پول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر