کد خبر: 715533 A

در نشست مشترک وزارت صنعت و بانک مرکزی مقرر شد؛

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه منابع ارزی و ریالی باید در اختیار صنایع اشتغالزا و صادرات‌محور قرار گیرد، تاکید کرد: طی یک برنامه شش ماهه تسهیلات مورد نیاز این واحدها اولویت‌‌بندی و پرداخت می‌‌شود.

به گزارش ایلنا، رضا رحمانی در نشست مشترک با رییس و مدیران بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت که درباره نحوه تأمین نقدینگی و تخصیص ارز و سایر مشکلات صنایع برگزار شد، گفت: برای پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی باید اولویت‌بندی کرد و واحدهایی که در زنجیره تولید هستند، اشتغالزایی بالایی دارند یا تولید صادراتی، در اولویت قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه تسهیلات در نظر گرفته شده نباید به واحدهایی پرداخت شود که محصولات آنها بازار ندارد، اظهار داشت: بر اساس مذاکراتی که با بانک مرکزی برای تأمین مالی واحدهای تولیدی انجام داده‌ایم، تلاش می‌‌کنیم در یک برنامه شش ماهه تا پایان خرداد ماه، تسهیلات مورد نیاز این واحدها را براساس اولویت بندی تأمین کنیم تا تولید افت نکند و به اشتغال آسیب نرسد و همه معاونان و روسای سازمان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت باید در همین راستا تلاش کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: این واحدها باید به وزارت صنعت تعهد دهند که در صورت اخذ تسهیلات برای سرمایه در گردش، کالایی را تولید می‌کنند که بازار دارد.

رحمانی با بیان اینکه هدف دولت از اعطای این تسهیلات به واحدهای تولیدی، حفظ و ایجاد اشغال است، تصریح کرد: در زمینه تأمین ارز کالاهای وارداتی نیز آنها را بر اساس نیاز، اولویت‌‌‌‌بندی کردیم که مواد اولیه، قطعات و ملزومات خطوط تولید در اولویت است.

در این جلسه که معاونان و مدیران بانک مرکزی و وزارت صمت نیز حضور داشتند، راهکارهای تسهیل و حمایت از تولید مورد بررسی و تأکید طرفین قرار گرفت و بانک مرکزی آمادگی خود را برای حمایت از تولید اعلام کرد.

رضا رحمانی‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر