کد خبر: 714903 A

مدیر عامل پخش فرآورده‌های نفتی در گفت‌وگو با ایلنا:

مدیر عامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی گفت: اتومبیل‌ها دوگانه‌سوز نشده‌اند، تولید خودروهای دوگانه سوز هم متوقف شده و قیمت بنزین افزایش پیدا نکرده است، بنابراین برای مردم توجیه اقتصادی ندارد که از سی.ان.جی استفاده کنند.

محمدرضا موسوی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره بی‌رونقی و عدم توسعه جایگاه‌های عرضه سی.ان.جی اظهار داشت: ما برای احداث جایگاه سی.ان.جی محدودیتی نداریم، تنها مشکل ما هزینه بالای خرید تجهیزات است و سرمایه گذاران زیادی در این بخش نداریم، این تعداد جایگاهی که احداث شده به این دلیل است که در گذشته دولت مجوز ارائه تجهیزات رایگان را داده بود اما اکنون مصوبه‌ای برای تجهیزات رایگان نداریم.

 وی با بیان اینکه چند طرح تشویقی ارائه کردیم که امیدواریم در دولت مصوب شود، افزود: در حال حاضر 40 میلیون متر مکعب ظرفیت حداقلی جایگاه‌های سی.ان.جی را داریم  که فقط 20 میلیون متر مکعب استفاده می‌شود و 50 درصد ظرفیت مازاد داریم.

مدیر عامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی تصریح کرد: تجهیزات سی.ان.جی هزینه‌بر هستند و هزینه تعمیرات و نگهداشت هم بالاست، جایگاه‌ها باید در نقاطی احداث شوند که برای سرمایه‌گذار توجیه اقتصادی داشته باشد، این مناطق شناسایی شده‌اند که از جمله آنها ایستگاه‌های تاکسی است، امیدواریم با جذب سرمایه گذار حتی بخش دولتی استفاده از سی.ان.جی را توسعه دهیم.

وی درباره دلایل 50 درصد ظرفیت خالی جایگاه‌های سی.ان.جی نیز بیان کرد: 50 درصد ظرفیت خالی به این دلیل است که اتومبیل‌ها دوگانه‌سوز نشده‌اند، تولید خودروهای دوگانه سوز هم متوقف شده و قیمت بنزین افزایش پیدا نکرده است، بنابراین برای مردم توجیه اقتصادی نداشت که از سی.ان.جی استفاده کنند و متاسفانه شاهد کاهش ظرفیت هستیم.

تاکسی دولت سرمایه گذاران مدیر عامل شرکت بخش دولتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر