کد خبر: 712679 A

معاون امور معدنی وزیر صنعت خبر داد:

معاون امور معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت از صادرات ۶.۵ میلیون تن فولاد در هشت ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش ایلنا، جعفر سرقینی با بیان اینکه صادرات فولاد سال گذشته ۹ میلیون تن بوده است، گفت: ­­امسال نیز صادرات ما کمتر از این میزان نخواهد بود و این در حالی است که در بدو پیروزی انقلاب،​ ظرفیت تولید فولاد کمتر از ۵۰۰­ هزار تن بود.

وی سهم ایران از تولید فولاد در منطقه را ۶۵ درصد عنوان کرد و گفت:­ در ۸ ماهه امسال میزان افزایش تولید فولاد در مقایسه با سال گذشته ۱۸ درصد بوده است و تا پایان سال ۲۵ میلیون تن تولید فولاد خواهیم داشت.

معاون امور معدنی وزیر صنعت با بیان اینکه ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد در افق چشم انداز ۱۴۰۴ محقق خواهد شد، اظهار داشت: تا کنون ۳۴ میلیون تن ظرفیت تولید فولاد به بهره برداری رسیده و ۶ میلیون تن دیگر در مراحل بهره‌برداری است.

معاون امور معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به ۸ طرح فولادی در دست احداث تصریح کرد:​ پنج طرح در قسمت احیا به بهره برداری رسیده و ۲ طرح دیگر به زودی راه‌اندازی می‌شود و در مجموع تا پایان سال ۱۴۰۰ ، با این ۸ طرح ۸ میلیون تن فولاد به مدار اضافه خواهد شد.

سرقینی با بیان اینکه عمده ارز بری صنعت فولاد کشور مربوط به الکترود گرافیتی است، خاطرنشان کرد:­ کارخانه تولید الکترود پیشرفت ۶۰ درصدی دارد که به زودی به بهره‌‌‌‌برداری خواهد رسید و وابستگی این صنعت به خارج به حداقل می‌رسد.

فولاد جعفر سرقینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر