کد خبر: 711897 A

مدیر احداث تصفیه خانه فیروز بهرام گفت: طرح تسفیه خانه غرب تهران از ابتدای سال ٩٦ شروع شده و پیش بینی می شود تا ابتدای سال ٩٩ این طرح به بهره برداری برسد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا،  علی اصغر شمع آبادی مدیر احداث تصفیه خانه فیروز بهرام در برنامه بازدید از این طرح اظهار کرد: طرح فاضلاب شهر تهران ١١ میلیون نفر را تحت پوشش دارد که قرار است ١٢ تصفیه خانه در این شهر احداث شود.

وی افزود: در حال حاضر تصفیه خانه غرب تهران با ظرفیت پوشش ٢ میلیون و ١٠٠ هزار نفر در حال احداث است که فاضلاب آن از یک تونل به قطر ٣ متر به تسفیه خانه خواهد رسید.

شمع آبادی تشریح کرد: عملیات اجرایی این پروژه از ابتدای سال ٩٦ آغاز شده و تاکنون ٣٥ درصد پیشرفت داشته است. ما پیش بینی می‌کنیم این پروژه از ابتدای سال ٩٩ به بهره برداری برسد.

وی افزود: این تصفیه خانه روزانه ٥٠٠ هزار متر مکعب فاضلاب را تسفیه خواهد کرد و ٦ مگاوات تولید برق خواهد داشت. برای از بین بردن بو هم از آخرین تکنولوژی‌های موجود استفاده شده است.

مدیر احداث تصفیه خانه فیروز بهرام گفت: تولید پس آب آن هم با آخرین متدها انجام می‌شود و قابلیت استفاده در کشاورزی را دارد.

برق پوشش شهر تهران قطر کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر