کد خبر: 711672 A

معاون سازمان خصوصی‌سازی خبر داد:

معاون سازمان خصوصی‌سازی تاکید کرد: سود عملکرد مالی سال ۹۶ شرکت‌های سرمایه‌پذیر به حساب روستائیان و عشایر سراسر کشور از روز سه‌شنبه ۱۸ دی ماه به صورت تدریجی واریز و تسویه می‌شود.

به گزارش ایلنا، داوود خانی با اشاره به واریز سود عملکرد مالی سال ۹۶ شرکت‌های سرمایه‌‌‌پذیر به حساب روستائیان و عشایر سراسر کشور از روز سه‌‌شنبه ۱۸ دی ماه به صورت تدریجی گفت: در این مرحله حدود ۱۳ میلیون نفر از مشمولان سود سهام عدالت خود را دریافت خواهند کرد که این میزان سود در مجموع به مبلغ ۱۱۰۰ میلیارد تومان بالغ خواهد شد.

وی افزود: در مرحله نخست توزیع سود سهام عدالت مشمولان در سالجاری نیز حدود ۵.۵ میلیون نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی به تدریج سود سهام عدالت خود را دریافت کرده‌اند که ارزش این میزان سود حدود ۸۵۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: نکته مهم دیگر این است که روستائیان و عشایر سراسر کشور که مشمول سهام عدالت هستند، در صورتی که سود عملکرد سال مالی ۹۵ شرکت‌های سرمایه پذیر را دریافت نکرده باشند، این سود را به همراه سود عملکرد سال مالی ۹۶ و به صورت یکجا دریافت خواهند کرد.

خانی ادامه داد: واریز سود سهام عدالت روستائیان و عشایر در حالی از روز سه‌‌‌شنبه این هفته به صورت تدریج آغاز خواهد شد که پرداخت این سود با اولویت بانک‌هایی مانند ملی، صادرات، کشاورزی و پست بانک که در روستاها شعبه گسترده‌‌‌تری دارند، انجام خواهد شد.

وی افزود: واریز سود سهام عدالت این دسته از مشمولان به صورت تدریجی و مطابق با سود دریافتی از شرکت‌های سرمایه پذیر انجام می‌شود.

معاون سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: سود سهام عدالت اقشار دیگر مشمولان سهام عدالت از جمله کارگران فصلی و ساختمانی و سایر مشمولان نیز به صورت تدریجی و تا پایان سال به حساب آنها واریز خواهد شد.

سازمان خصوصی سازی سازمان خصوصی‌سازی سازمان خصوصی‌سازی کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر