کد خبر: 711649 A

مدیرعامل فولاد مبارکه:

جلـسه همـاهنگی نمایشگاه بومی‌سازی صنعت فولاد ایران با حضور مدیرعامل فولاد مبـارکه و اعضای کمیـــته مدیریت این شرکت و با همراهی مدیران عامل گروه فولاد مبارکه برگزار شد.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه در این جلسه گفت: در شرایط تحریم ما ناچار به حرکت هستیم که البته در این شرایط، حرکت‌های ما سرآغازی نو برای رهایی از وابستگی است.

وی با تأکید بر اینکه برگزاری جشنواره و نمایشگاه بومی‌سازی به‌هیچ‌عنوان تبلیغاتی نیست، اظهار داشت: این فراخوان بزرگ حرکتی ملی است برای پیشگیری از توقف چرخ صنعت فولاد کشور به‌‌‌‌خاطر داشته باشیم که این حرکت عظیم فقط به روزهای برگزاری نمایشگاه ختم نمی‌شود، بلکه در ادامه آن باید تمامی واحدهای ذی‌ربط با همکاری انجمن تولیدکنندگان فولاد و سایر فولادسازان، قطعه‌سازان و تأمین‌کنندگان به نحوی عمل کنند که کشور دیگر معطل واردات نباشد.

مدیرعامل فولاد مبارکه به فعالیت مضاعف و دقت‌نظر در فرایند برگزاری جشنواره و نمایشگاه تأکید و تصریح کرد: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که دقیقا بعد از برگزاری این همایش ملی، کار ما به شکل فزاینده‌ای شروع شود و در نتیجع آن، عزت و سربلندی و غرور ملی به بار آید.

در بخش آغازین این جلسه، محمد ناظمی هرندی مدیر روابط عمومی این شرکت، به تاریخچۀ بومی‌سازی در فولاد مبارکه اشاره و خاطرنشان کرد: بومی‌سازی در فولاد مبارکه قدمتی به طول عمر پرخیر و برکت فولاد مبارکه دارد. به این معنی که رویکرد مدیریت شرکت از ابتدا بر این مهم استوار بوده است که با اعتماد به شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی و سازندگان تجهیزات و مواد اولیه، دانش فنی ساخت کارخانه‌های فولادسازی و متعاقب آن ساخت تجهیزات و قطعات را در کشور نهادینه کند.

وی افزود: در این جشنواره و نمایشگاه ملی فرصتی فراهم آمده است تا همه شرکت‌هایی که به‌نوعی در زنجیره تولید آهن و فولاد فعال‌اند، در آن حضور داشته باشند و توانمندی‌های خود را برای حمایت از تولید ملی به نمایش گذارند.

این مقام مسئول از معدن‌کاران، فولادسازان، سازندگان قطعات و تجهیزات، تأمین‌کنندگان مواد و استارت‌آپ‌ها به‌عنوان اصلی‌ترین حلقه‌های این فراخوان بزرگ یاد کرد و ابراز داشت: فولاد مبارکه به‌عنوان بزرگ‌ترین فولادساز کشور و خاورمیانه در این جشنواره و نمایشگاه به همراه گروه خود آماده است تا تجربیات خود را در قالب پنل‌های تخصصی و همچنین در غرفۀ تعبیه‌شده در نمایشگاه در اختیار متقاضیان قرار دهد.

ناظمی هرندی اضافه کرد: ضمن اینکه با مکانیسم برنامه‌ریزی‌شده و دقیقی که در نظر گرفته است با آغوش باز حاضر است از توانمندی سایر شرکت‌ها ازجمله سازندگان و تأمین‌کنندگان بهره‌مند شود و از آن‌ها حمایت کند.

حمیدرضا عظیمیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر