کد خبر: 711606 A

دریادار سیاری مطرح کرد؛

رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش ضمن اشاره به نقش نیروی هوایی در حفظ اقتصاد کشور در دفاع مقدس، گفت: فرماندهان شهید نیروی هوایی الگوی مدیریت جهادی هستند.

به گزارش ایلنا، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش، در مراسم بیست و چهارمین سالگرد شهادت امیر سرلشکر منصور ستاری فرمانده فقید نیروی هوایی و همرزمان شهیدش که در ستاد نهاجا برگزار شد، گفت: انسان موفق کسی است که کشورش به وجودش افتخار کند و همه شهدای نیروی هوایی از جمله این افراد هستند که افتخار کشور بودند و در تاریخ ماندگار شدند.

وی با بیان اینکه باید بدانیم که چگونه این افراد سربلند و باعث افتخار کشور شدند، افزود: «مدیریت جهادی» باعث شد که این افراد تاریخ‌ساز شوند، در تاریخ بمانند و مردم به وجودشان افتخار کنند.

معاون هماهنگ کننده ارتش خاطرنشان کرد: باید ببینیم که مدیریت جهادی و مدیریت معمولی چه تفاوتی دارند؛ ایثارگری، از خودگذشتگی، ولایت‌مداری، شهادت‌طلبی و دلسوزی اگر همراه با مدیریت باشد، مدیریت جهادی ایجاد می‌شود.

امیر دریادار سیاری ادامه داد: شهیدان بابایی، دوران، ستاری و اردستانی، قائل به تفاوت بین وظیفه و تکلیف بودند و تکلیفی عمل کردند؛ چرا که احساس کردند باید کاری کنند که کشورشان به آن‌ها افتخار کند.

وی با بیان اینکه برای ایجاد مدیریت جهادی در جامعه امروز باید زندگی و نحوه مدیریت شهدای نیروی هوایی مورد بررسی قرار گیرد، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، خیلی‌ها از نیروی هوایی رفتند و همه به این فکر بودند که نیروی هوایی دیگر نمی‌تواند کاری کند؛ اما همین شهیدان با مدیریت جهادی وارد عمل شدند.

معاون هماهنگ کننده ارتش اضافه کرد: حمله با ۱۴۰ فروند هواپیما به اقصی نقاط کشور عراق در روز دوم جنگ نشان از مدیریت مطلوب آن‌ها بود و کسی باور نمی‌کرد چنین اتفاقی در اوایل جنگ تحمیلی رخ دهد. بنابراین باید نقش نیروی هوایی در جنگ بررسی شود.

امیر دریادار سیاری با بیان این‌که همواره هماهنگی تنگاتنگی بین نیروی دریایی ارتش و نیروی هوایی وجود دارد، یادآور شد: در همین راستا بیش از ۱۵۰ عملیات اسکورت کشتی در ۸ سال جنگ تحمیلی انجام شد، و حدود ۱۰ هزار کشتی از تنگه هرمز تا خلیج فارس را اسکورت کردیم که از این تعداد کشتی ۲۵۰ فروند مورد اصابت موشک دشمن قرار گرفت و تنها ۲۵ کشتی از بین رفت

وی افزود: اگر این عملیات‌ها نبود و نفت فروش نمی‌رفت اقتصاد کشور نابود می‌شد، اما شجاعت و ایستادگی نیروهای ما در مقابل حملات هوایی دشمن، باعث شد که اقتصاد کشور در زمان جنگ سالم بماند.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: کسانی هستند که به تنهایی تاریخ‌ساز شدند؛ مثل شهید عباس دوران که قبل از برگزاری یک کنفرانس بین‌المللی در بغداد، عملیاتی را انجام داد که باعث برهم خوردن برنامه برگزاری آن اجلاس شد.

دریادار سیاری با اشاره به اینکه در زمان جنگ به عنوان افسری جوان در شمال خلیج فارس حضور داشتم و به صورت مستمر در حال گشت‌زنی بودیم، خاطرنشان کرد: زمانی که غرش هواپیما‌های ایرانی را می‌شنیدیم، افتخار می‌کردیم و با آرامش به کار خود ادامه می‌دادیم.

وی اضافه کرد: اگر دشمن می‌توانست ما را در جزیره خارک زمین‌گیر کند، در مدیریت مالی جنگ به مشکل بر می‌خوردیم، اما با دفاع و ایستادگی در برابر هواپیما‌های پیشرفته عراق، جلوی آن‌ها گرفته شد.

وی گفت: پس از جنگ تاکنون همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند: آنچه داریم به برکت خون شهداست؛ بنابراین به برکت خون همان شهدا و با استفاده از تجربیات پیشکسوتان توانستیم سازنده هواپیما شویم که نشان از تلاش و کوشش فرزندان ایران در نیروی هوایی است. فرزندان این کشور در مسیر پر افتخار شهدا حرکت می‌کنند و امروز در تجهیزات مورد نیاز هیچ‌گونه کسری نداریم.

سیاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر