کد خبر: 709364 A

از سوی سازمان ملی استاندارد انجام شد؛

مدیرکل ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد: این سازمان با واردات کالاهای مستعمل مشمول مقررات اجرای اجباری استاندارد به صورت عام مخالف است.

به گزارش ایلنا، تقی تقی‌پور با اشاره به تصمیمات اعضای کمیسیون ماده ۱ قانون مقررات صادرات و واردات مبنی بر لغو ممنوعیت ثبت سفارش و واردات کالاهای مستعمل گفت: این سازمان برای پوشش نیازهای کشور، خود را ملزم به همراهی با سایر دستگاه‌ها می‌داند، اما واردات این قبیل کالاها را به صورت عام قبول نداشته بلکه فقط کالاهایی را که محدودیت در واردات، محدودیت در تولید داخل و یا شرایط خاص دارند، می پذیرد.

وی افزود: از نظر سازمان ملی استاندارد ایران، واردات ماشین آلات صنعتی از جمله راه سازی، کشاورزی و سایر تجهیزاتی که امکان ورود آنها به صورت نو وجود ندارد با اخذ ضوابط این سازمان امکانپذیر بوده و برای آنها گواهی واردات صادر می شود.

مدیرکل ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی با بیان اینکه دو وظیفه اصلی سازمان ملی استاندارد ایران حفظ سلامت و ایمنی جامعه است گفت: این سازمان همواره در تلاش برای کنترل کیفی کالاهای وارداتی به کشور است و در این مورد نیز به جامعه اطمینان می دهد که نظارت خود را بر واردات اقلام صنعتی مطابق با قوانین و مقررات استاندارد انجام دهد.

سازمان ملی استاندارد ایران واردات کالاهای مستعمل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر