کد خبر: 709323 A

معاون وزیر راه خبر داد:

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از الحاق بیش از ۱۴ هزار هکتار اراضی بنادر امام، شهید رجایی و شهید بهشتی به فعالیت های تولیدی و ارزش افزوده خبر داد.

به گزارش ایلنا  محمد راستاد با اشاره به اینکه بنادر نمی‌‌‌توانند فقط متکی به اسکله و محوطه نگهداری کالا باشند و نیاز به پسکرانه‌‌‌‌هایی دارند که در آنجا فعالیت‌‌‌های ارزش افزوده و مراکز توزیع و لجستیکی شکل بگیرد، گفت: یکی از بزرگترین بنادر ما اکنون از نظر دارا بودن پس‌کرانه‌‌‌های مناسب، بندر امام خمینی (ره) در استان خوزستان است که حدود ۱۱ هزار هکتار از محوطه‌‌هایش به مرور در فازهای توسعه‌‌‌ای بندر قرار می‌‌‌گیرد و تاسیسات تولیدی و ارزش افزوده خوبی در پس‌‌‌کرانه بندر امام شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه در بندر امیرآباد هم با ۱۰۶۰ هکتار محوطه، شرایط مناسبی برای ساخت کارگاه‌‌‌‌های تولیدی و کارخانجات به وجود آمده، اظهار داشت: درخصوص بندر شهید رجایی نیز ۲۴۰۰ هکتار از اراضی با همین رویکرد در حال الحاق به اراضی موجود بندر است تا فعالیت‌‌‌‌‌های صنعتی، تولیدی، ارزش افزوده‌‌‌ای و مراکز لجستیکی آن سامان گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در بندر چابهار علاوه بر اراضی موجود بندر و زیرساخت‌‌‌هایی که انجام شده مراحل الحاق ۴۰۰ هکتار در پسکرانه بندر در دستورکار است.

راستاد با اشاره به اینکه در بندر بوشهر با توسعه بندر از سایت موجود به سایت جدید در جزیره نگین، امکان توسعه پس‌‌کرانه‌‌‌ها تا ۴۰۰ هکتار فراهم شده است، تصریح کرد: سازمان بنادر با رویکرد الحاق اراضی پس‌کرانه‌ای و پشتیبانی در صدد است بنادر موجود، به بنادر نسل سوم ارتقاء پیدا کند.

محمد راستاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر