کد خبر: 709183 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

دبیر اتحادیه بارفروشان گفت: مرکبات امسال به وفور یافت می‌شود و افزایش قیمت ندارد. هزینه‌های ظرف و کرایه حمل بیش از قیمت میوه است اما بر روی قیمت محصول تاثیری نمی‌گذارد.

علی حاج‌فتحعلی دبیر اتحادیه بارفروشان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص کاهش واردات میوه اظهار کرد: چهار نوع میوه وارداتی اجازه ورود به کشور را دارد اما با نوسانات نرخ دلار در این چند ماه واردات آن بسیار کاهش یافته و تنها موز و مقداری کمی آناناس وارد می‌شود که میزان آن بسیار کاهش یافته است.

وی افزود: سه نوع میوه وارداتی دیگر به خاطر افزایش قیمت دلار به ندرت وارد می‌شود. واردات میوه با دلار آزاد صورت می گیرد و بخش خصوصی توان واردات آن را ندارد. قیمت آناناس در بازار تا حدود 320 هزار تومان در هر کارتن بالا رفته و موز در بیشترین قیمت حدود 11 هزار تا 11 هزار و 500 تومان است که فروش هر دو میوه کاهش یافته است.

دبیر اتحادیه بارفروشان در رابطه با میزان تولید مرکبات و قیمت این محصولات در بازار خاطرنشان کرد: مرکبات امسال به وفور یافت می‌شود و افزایش قیمت ندارد. هزینه‌های ظرف و کرایه حمل بیش از قیمت میوه است اما بر روی قیمت محصول تاثیری نمی‌گذارد.

وی افزود: سبد را سال گذشته هزار تومان می‌خریدند اما امسال 3 هزار تومان تهیه کرده‌اند و هزینه حمل و نقل بسیار افزایش یافته اما از آنجایی که قیمت میوه تابع عرضه و تقاضا است این افزایش قیمت‌ها بر روی قیمت میوه در بازار بی‌تاثیر بوده است.

قیمت باقی اقلام میوه و تره‌بار به شرح زیر است:

photo_۲۰۱۸-۱۲-۳۰_۱۳-۰۱-۰۴

 

افزایش قیمت مرکبات واردات نرخ دلار گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر