کد خبر: 708899 A

مظفری مطرح کرد:

جلسه تکریم و معارفه معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با حضور غلامحسین مظفری و جمعی از معاونان و مدیران سازمان برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این جلسه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تقدیر از خدمات و تلاش‌های علیرضا قائدیان در طول دوره کاری به‌عنوان معاون گردشگری سازمان گفت: اتفاقات خوبی که در دوره کاری علیرضا قائدیان رقم خورد به‌دلیل تجربیات ارزشمند وی در این حوزه بود  و با حضور مجید ملانوروزی که از افراد شاخص در حوزه گردشگری، فرهنگی وهنری است و دارای  سبقه فعالیت درجزیره کیش است این روند با توفیقات بیشتر ادامه می یابد.

وی افزود: گردشگری به‌واسطه اینکه استراتژی کلی و هدف‌گذاری منطقه آزاد کیش براساس ماموریت محوله است یکی از بخش‌های کلیدی سازمان محسوب می‌شود و بخش عمده فعالیت‌های سازمان منطقه آزاد کیش نمودش در وضعیت گردشگری است.

غلامحسین مظفری تصریح کرد: طرح‌های دردست اجرا در این حوزه با حضور معاون جدید نیز ادامه می‌یابد در برخی بخش‌ها نیاز به بازنگری است و باید توجه کنیم درحوزه گردشگری از جزیی‌ترین مسائل تا موضوعات کلان باید برمبنای یک شهر گردشگری تعریف واجرا شود. می‌توانیم در این حوزه از کشورهایی که پیشرو هستند الگو بگیریم و استانداردهای خود را براساس استانداردهای روز دنیا مورد بازنگری و تعریف مجدد قرار دهیم و برای تحقق این استانداردها در حوزه گردشگری تلاش کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: پیوستن جزیره کیش به سازمان جهانی گردشگری ملل متحد به مدد تلاش‌های قائدیان، فرصت ارزشمندی برای تعامل با ۱۵۸ کشور عضو این سازمان است و بستر مناسبی برای توسعه گردشگری جزیره کیش است.

وی تاکید کرد: علاوه بر گردشگری تفریحی و رویداد محور درحوزه ورزش نیز دیپلماسی گردشگری ما باید قوی باشد. در زمینه ساخت مجموعه‌های گردشگری باید به فعالیت‌هایمان سرعت دهیم. در بسیاری از کشورهای اروپایی شرایط مساعدی برای ساخت امکانات برخی رشته‌های ورزشی مهیا نیست درحالیکه جزیره کیش دراین زمینه ظرفیت‌های خوبی دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: توقع ما این است دارای تقویمی برای برنامه‌ها در حوزه‌های مختلف به‌ویژه بخش‌های مرتبط با گردشگری باشیم و با تعریف زمان‌بندی برگزاری رویدادهای مختلف برای حداقل مدت سه سال، خود را ملزم به اجرای برنامه‌های بزرگ کنیم. البته جزیره کیش برای معرفی ظرفیت‌ها و جذب سرمایه و گردشگر نیاز به تبلیغات هدفمند ملی و بین‌المللی دارد. در تبلیغات بین‌المللی باید بحث‌های خاص وموضوعی مورد توجه قرار گیرد.

مظفری گفت: همه ارکان سازمان منطقه آزاد کیش و دیگر بخش‌های جزیره در حال تلاش برای کمک به توسعه گردشگری هستند. وقتی اعلام می‌کنیم جزیره کیش باید پیشران توسعه کشور باشد حوزه گردشگری ما باید پیشرو باشد. خدمات‌دهی در جزیره کیش باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد و شأن خدمت‌دهنده و خدمت‌گیرنده حفظ شود. فرهنگ‌سازی و ایجاد مسئولیت‌پذیری در حوزه شهری برای حفظ زیبایی‌ها و پاکیزگی شهر باید در دستور کار قرار گیرد.

وی متذکر شد: در شرایط خاص جزیره کیش ما مسئولیت مضاعف داریم و باید بدانیم هزینه‌کرد در حوزه زیباسازی اسراف نیست بلکه سرمایه‌گذاری است زیرا ما میزبان اقشار مختلف هستیم و اگر در این فضا وشرایط گردشگران را برای سفر به کیش دعوت می‌کنیم باید همه چیز مهیا باشد و خدمات شایسته ارائه کنیم. بسیاری از کارها در حوزه‌های شهری و اجتماعی هزینه ندارد بلکه نیاز به توجه و سلیقه دارد. باید در بحث زیباسازی هزینه کنیم می‌توانیم از جوانان خوش‌فکر کشور کمک گرفته و از ایده‌های زیبای اجراشده در کشورهای دیگر نیز الگو بگیریم.

مظفری در پایان ابراز امیدواری کرد با همت جمعی برای توسعه پایدار و همه‌جانبه کیش قدم‌های موفقی برداشته شود.

علیرضا قائدیان معاون سابق گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش هم در این نشست با تقدیر از تمامی کسانی که برای تحقق اهداف سازمانی و اجرای بهتر امور وی را یاری کردند، گفت: انتخاب شایسته مجید ملانوروزی که دارای سوابق ارزشمند کاری، تجربه وتخصص در حوزه‌های مختلف است و باتوجه به حضور در جزیره کیش با موضوعات این منطقه آزاد کشور آشناست.

مجید ملانوروزی هم در این جلسه با تاکید برادامه طرح‌ها و برنامه‌های آغاز شده در دوره کاری علیرضا قائدیان گفت: با این هدف به کیش آمده‌ام که سرمایه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را برای رونق و توسعه به گردشگری وصل کنیم و با تلاش همکاران و فعالان اقتصادی وگردشگری کیش، این جزیره به ویترین گردشگری، فرهنگی، هنری و اجتماعی کشور تبدیل شود.

کیش منطقه آزاد كیش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر