کد خبر: 708530 A

تقی زاده خامسی در گفت‌وگو با ایلنا:

شهردار پیشین مشهد در واکنش به حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد تاکید: آقای احمد خرم، وزیر پیشین راه و ترابری گفته است که ساختمان‌های دانشگاه آزاد در ارتفاع بالای ۱۸۰۰ متر به صورت غیرقانونی و با قلدری ساخته شده است. ایشان به نکته مهمی اشاره کرده که به علت جریحه‌دار شدن جامعه از این اتفاق تاسف‌بار، اهل خبر و تحلیل به آن نپرداختند.

قاسم تقی‌زاده خامسی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به اینکه بیشتر ساختمان‌های دولتی و ارگان‌ها که باید هنگام حوادث، پناهگاه شهروندان باشند بدون پروانه ساخته شده یا فاقد مجوز پایان کار از شهرداری هستند، گفت: این مسئله یک تهدید جدی برای مراجعه‌کنندگان و کارکنان این ساختمان‌ها به شمار می‌رود. 

وی افزود: با وجود اینکه بیست سال قبل کارشناسان ژاپنی "جایکا" در یک مطالعه میدانی گزارش دادند اکثر ساختمان‌های دولتی تهران، در مقابل حوادث غیر مترقبه مصونیت ندارند، اراده بازرسی از این بناها وجود نداشته یا توانایی فیزیکی برای اجرای نبوده است. 

معاون پیشین شهردار تهران با استقبال از دستور رئیس‌جمهور برای بررسی علل حادثه تلخ واحد علوم و تحقیقات، پیشنهاد کرد شهردار تهران که به نمایندگی از همه شهرداران در جلسات دولت شرکت می‌کند در قالب مصوبه، بخشنامه رئیس‌جمهور یا حتی لایحه دولت، کلیه دستگاه‌های اجرایی و سایر ارگان‌ها ملزم شوند برای تمام ساختمان‌های موجود حداکثر در مدت یک سال پایان کار اخذ کنند. در غیر این صورت مسئول وقت در حوادث آینده پاسخگو باشند. 

قاسم تقی‌زاده خامسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر