کد خبر: 708201 A

درخواست مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس از وزیر راه و شهرسازی:

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با بیان اینکه برای پاسخ به متقاضیان با کمبود 2500 واحد مسکن مهر در پردیس مواجه هستیم، گفت: یکی از تقاضاهای ما از وزیر راه و شهرسازی موافقت با ساخت 2500 واحد جدید در مجموعه 70 هکتاری در پردیس است که پیمانکار کوزو هم برای تحویل 18 ماهه این واحدها اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، مهدی هدایت در جلسه بررسی آخرین وضعیت پروژه مسکن مهر پردیس که صبح امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و تعدادی از نمایندگان مجلس برگزار شد با بیان اینکه در این پروژه ساخت 82 هزار واحد مسکونی برنامه‌ریزی شده است، گفت: ساخت 33 هزار واحد مسکن مهر در فاز 11، 8، 5 و 9 در دست اجرا است که ساخت واحدهای فاز 11 برعهده پیمانکار ترکیه‌ای است که مشکلات این فاز شناسایی و در راستای رفع آنها راهکارهایی را در نظر گرفته‌ایم.

وی افزود: در مسکن مهر پردیس در بخش ساخت 83 درصد پیشرفت فیزیکی و در بخش آماده‌سازی 61 درصد ، در بخش زیربنایی 52 درصد و در بخش روبنایی 55 درصد پیشرفت فیزیکی وجود دارد و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده این پروژه تا پایان سال 98 باید به اتمام برسد.

هدایت تاکید کرد: البته بخشی از واحدها مشکل حقوقی دارند که آنها باید از طریق دیگری حل و فصل شوند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: در فاز 11 پردیس 12هزار واحد افتتاح شده است که مابقی واحدها به پیشرفت فیزیکی 85 درصدی رسیده‌اند.

هدایت با بیان اینکه توانسته‌ایم در بخش‌های مختلف با پیمانکاران به توافق برسیم و بخشی از مشکلات تعیین تکلیف شده‌اند، گفت: با پیمانکار ترکیه‌ای به این توافق رسیده‌ایم که از محل مشارکت سایت‌های تجاری برای ساخت اماکن عمومی مانند مدارس، ساختمان‌های درمانی، نظامی هزینه کنیم و پیمانکار این اماکن عمومی را هم در فاز 11 بسازد. همچنین با ‌آب و فاضلاب برای خط انتقال تصفیه‌خانه جدید به توافق رسیده‌ایم و این تصفیه‌خانه تا 5 سال جوابگو است.

هدایت با بیان اینکه ساخت در فازهای 9 و 5 بنا به دلایلی متوقف بود گفت: با توافقاتی که انجام شده قرار بر این است که قراردادها به خود سازنده‌ها اقاله شود و در این فازها ده هزار واحد در حال تکمیل است. ساخت مدارس و برخی از فازهای عمومی هم برعهده خود پیمانکار قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره فاز 8 گفت: در فاز 8، 28 هزار واحد تعریف شده است که هشت هزار واحد آن هرچند افتتاح شده‌اند اما هنوز مردم در آنها ساکن نیستند و نیاز به آماده‌سازی برخی از اماکن عمومی دارد و قرار بر این شده است که پیمانکار نسبت به ساخت مدارس، مساجد، مخازن آب در این منطقه اقدام کند و تا پایان سال 98 این فاز هم به اتمام می‌رسد.

هدایت افزود: موضوع مهمی که باعث ایجاد ارزش افزوده در واحدهای مسکن مهر پردیس شد بحث دسترسی‌های ایمنی این منطقه به زیرساخت‌های حمل و نقلی بود به طوری که امروز ارزش واحدهای مسکن مهر پردیس حتی به 400 میلیون تومان هم رسیده است. حال تقاضای ما این است بدون اینکه باری بر روی دولت بگذاریم بتوانیم 800 میلیارد تومان از منابع خودمان که مربوط به فروش ارز است به ساخت واحدها اختصاص دهیم.

وی تاکید کرد: بیشتر پروژه ها در مرحله نوسازی هستند که اگر وزارت راه و شهرسازی در بخش قیر به ما کمک کند می‌توانیم با سرعت بیشتری واحدها را به مردم تحویل دهیم.

هدایت با اشاره به درخواست افزایش 5 میلیون تومانی به سقف وام مسکن مهر گفت: دیگر درخواست ما این است که پنج میلیون تومان به سقف وام اضافه شود.

هدایت ادامه داد: 2500 واحد برای پاسخ به تقاضاهای ایجاد شده کمبود داریم که متقاضیان هم علاقه‌مند به عرضه مسکن مهر در پروژه‌های پرند و هشتگرد نیستند بنابراین می‌توانیم از ظرفیت 70 هکتاری در سایت کوزو برای ساخت واحدهای جدید مسکن مهر استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: پیمانکار کوزو برای ساخت این تعداد واحد مسکن مهر جدید در مدت زمان 18 ماهه اعلام آمادگی کرده است.

مسکن مهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر