کد خبر: 706789 A

اولین جلسه اجرای تفاهنمامه توسعه میدان گازی توس که با حضور مدیر عامل و مدیران شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و مدیران شرکت پتروپارس برگزار شد ، حاتمی با اشاره به اهمیت اجرای پروژه توسعه میدانهای گازی در شکوفایی و رونق اقتصادی کشور اظهار داشت: توسعه و بهره برداری از میدان گازی توس باعث رونق اقتصادی منطقه و تامین انرژی پایدار شمال و شرق کشور خواهد شد.

به گزارش ایلنا از روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، رامین حاتمی در این جلسه با اشاره به موقعیت استراتژیک منطقه عملیاتی خانگیران و شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق افزود :  موقعیت استراتژیک منطقه عملیاتی خانگیران و شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق  به عنوان تامین کننده گاز استان های شمال شرق کشور ایجاب می کند ، توجه و اهتمام ویژه ای در راستای انجام  پروژه های آن صورت گیرد.

حاتمی در رابطه با  اهداف  طرح توسعه میدان گازی توس تصریح کرد : هدف از برنامه ریزی اجرایی تفاهمنامه تهیه شرح کار توسعه میدان گازی توس از مخزن مزدوران و ارزیابی سازند کشف رود و سازندهای شوریجه است. مدت زمان تفاهمنامه سه ماه در نظر گرفته شده است .با توجه به توانمندی و سوابق شرکت پترو پارس ، انتظار می رود طرح مطالعاتی  این پروژه در موعد مقرر  به انجام  برسد.

بر اساس این گزارش، میدان گازی توس در 100 کیلومتری شمال شرق شهر مشهد مقدس و جنوب میدان‌های خانگیران و گنبدلی واقع شده است .این میدان در سال 1388 کشف و  حفاری یک حلقه چاه اکتشافی در آن به اتمام رسیده  است.

انرژی پتروپارس مشهد مقدس نفت نفت مناطق مرکزی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر