کد خبر: 706503 A

گروه مالی نزدک آمریکا بازارهای بزرگ بورس را در 10 کشور مدیریت می‌کند که سرمایه درگردش این بازارها به 15 تریلیون دلار می‌رسد که بخش عمده آن حدود 11 تریلیون دلار در نزدک نیویورک معامله می‌شود.

به گزارش ایلنا، باشگاه بیزنس آکوا بعنوان سخنگو و روابط عمومی کنسرسیوم مالی کرخه با مشارکت جمعی از شرکت‌های سرمایه گذار خارجی دارنده مجوز در ایران که با حمایت و تشویق جمعی از نمایندگان مجلس جهت توسعه سرمایه گذاری در حوزه‌هائی که مشمول تحریم‌های بین المللی نیستند، بصورت آزمایشی طرح انتشار اوراق بهادار اسلامی ارزی یوروئی برای جذب سرمایه گذاری خارجی به ایران و جلوگیری از خروج سرمایه از کشور را آغاز نموده است.

این طرح با مشاوره و همکاری کارشناسان و متخصصین بازارهای مالی بین‌المللی که بیش از 20 سال تجربه معامله‌گری در بازارهای جهانی را دارند و همچنین وکلای بین المللی متخصص در زمینه حقوق بین الملل و مسلط به قوانین ناظر بر تحریم‌های بین المللی علیه ایران، با همکاری موسسات حسابرسی معتمد سازمان بورس ایران و موسسات حسابرسی بین المللی، راه اندازی شده است.

گردش کار این طرح به نحوی طراحی شده است که استانداردهای نظارتی اتحادیه اروپا از جمله بانک مرکزی اروپا رعایت شده و تداخلی با تحریم‌های آمریکا نداشته باشد. همچنین در جهت رعایت قوانین و مقررات FATF  نیز پروژه‌های سرمایه گذاری طبق قوانین مبارزه با پولشوئی با شفافیت کامل اجرا شده و گزارشات آن منطبق با استانداردهای بین المللی IFRS خواهد بود.

در حال حاضر فقط اوراق سرمایه‌گذاری مربوط به چند طرح سرمایه‌گذاری ایرانی در حوزه‌های دارو، تجهیزات پزشکی و محصولات کشاورزی و مواد غذائی و فقط با ارز یورو و با نظارت موسسات حسابرسی معتمد سازمان بورس و موسسات حسابرسی بین المللی برای چند پروژه سرمایه گذاری خاص در ایران توسط معامله گران داخلی و خارجی قابل معامله است.

این طرح به منظور جلوگیری از خروج سرمایه از ایران بوده و باعث جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی نیز می‌شود. همچنین سازوکارهائی فراهم گردیده که ایرانیانی که قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارند، با خرید اوراق سرمایه گذاری ارزی یوروئی، بدون نیاز به خروج سرمایه از ایران، در کشورهای اروپائی می‌توانند نسبت به اخذ اقامت اقدام کنند.

گروه مالی نزدک آمریکا بازارهای بزرگ بورس را در 10 کشور مدیریت می‌کند که سرمایه درگردش این بازارها به 15 تریلیون دلار می‌رسد که بخش عمده آن حدود 11 تریلیون دلار در نزدک نیویورک معامله می‌شود.

طبق اعلام مشاورین، وکلا و حقوق‌دانان بین المللی، در صورتی که در چهارچوب تعریف شده حقوق بین المللی فعالیت شود، مانعی جهت استفاده از زیر ساخت‌های بازارهای مالی نزدک برای طرح های سرمایه گذاری ایران وجود ندارد و گروه مالی نزدک نمی‌تواند به دلیل تحریم‌های آمریکا با معاملات اوراق بهادار مخالفت کند.

ارز ایران سرمایه سرمایه گذاری یورو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر