کد خبر: 706136 A

نوین ترین دستاوردهای فناورانه و دانش بنیان کشور از فردا به مدت چهار روز در نوزدهمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار به نمایش گذاشته می شود، مراسم گشایش این نمایشگاه فردا در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا؛ مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور مقامات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت علمی ریاست جمهوری، سازمان انرژی اتمی ایران، برخی از  نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ریاست دانشگاه‌ها و مراکز علمی و روسای انجمن های مرتبط برگزار می شود.

 مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دبیر ستاد ملی هفته پژوهش از ارائه نوین ترین دستاوردهای فناورانه و دانش بنیان کشور در این نمایشگاه خبر داد و گفت: این نمایشگاه در واقع محل نمایش دست یافته های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی یک سال اخیر مراکز علمی و دانشگاهی کشور است.

عبدالساده نیسی افزود: امسال نمایشگاه هفته پژوهش برای اولین بار با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همزمان با ششمین نمایشگاه دیگر از جمله نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران از سوم تا ششم دی ماه و در محل نمایشگاه های بین المللی تهران، با شعار پژوهش هدفمند ، فناوری ارزش آفرین در خدمت تولید ملی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه راهبرد اساسی این نمایشگاه در دو حوزه عرضه فناوری و تقاضای فناوری و بر پایه توسعه اکوسیستم نوآوری تعریف شده است گفت: با توجه به روند رو به رشد عرضه و تقاضای فناوری در جامعه، نمایشگاه پژوهش و فناوری و فن بازار رویکرد جدیدی در حوزه زیست بوم نوآوری برپا خواهد بود.

نیسی اضافه کرد:ارائه دستاوردهای فناورانه و دانش بنیان کشور و همچنین ایجاد بستر مناسب برای ارائه نیازمندیهای فناورانه کشور و رفع آن توسط شرکت های فناور و دانش بنیان، دانشگاه ها و پژوهشگاه ها مهمترین هدف برگزاری نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار است.

نیسی با اشاره به حضور برخی از وزارتخانه از جمله وزارت صنعت، معدن تجارت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت نفت، وزارت نیرو، وزارت راه و شهرسازی و وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات در نمایشگاه نوزدهم و با توجه به تفکیک تقاضای فناوری و عرضه فناوری ، اظهار امیدواری کرد که در نمایشگاه امسال شاهد رشد فروش فناوری تقاضا محور و تجاری سازی نوآوری ها باشیم.

مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: امسال عرضه فناوری های دانشگاه ها پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و پژوهشگاه ها در سه سالن  به نمایش گذاشته می شود و برای اولین بار و به صورت مجزا دو سالن دیگر به تقاضای فناوری اختصاص داده شده است که بستر مناسبی برای اتصال متقاضیان فناوری و متوالی فناوری مهیا می نماید.

نیسی افزود: از دیگر برنامه‌های نمایشگاه نوزدهم حضور سرمایه‌گذاران برای تسهیل در تجاری سازی فناوری با رویکرد تامین سرمایه گذاری اولیه، کاهش ریسک از طریق مشارکت و سرعت بخشیدن به تجاری سازی فناوری میباشد. همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حوزه‌های مختلف در طول برپایی نمایشگاه از دیگر برنامه های این نمایشگاه خواهد بود.

وی ادامه داد: در نمایشگاه امسال از فناوری های جدید رونمایی خواهد شد و در زمان برپایی نمایشگاه ها و در غرفه فناوری های منتخب این دستاوردها در معرض دید قرار خواهد گرفت.

نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری و فن بازار ایران از فردا تا ششم دی ماه هر روز از ساعت 9 تا 17 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان است.

جامعه دی ماه فناوری نمایشگاه بین المللی وزارت نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر