کد خبر: 705922 A

معاون سازمان برنامه و بودجه خبر داد:

معاون سازمان برنامه و بودجه گفت: تسهیلات چهارصد میلیارد تومانی با نرخ ۶ درصد در مناطق روستایی تخصیص داده خواهد شد و سرانه تسهیلات در مناطق روستایی ۶۰ میلیون تومان است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، سید حمید پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه، در مراسم امضاء تفاهم‌نامه «برنامه تولید و اشتغال حوزه فرهنگ و هنر» در‌مورد این تفاهم‌نامه گفت: اشتغالزایی در حوزه فرهنگ به‌ویژه هنرمندان، بانوان و جوانان از اهمیت بالایی بر خوردار است و این تفاهم‌نامه  نیز در این راستا امضا خواهد شد. براساس این تفاهم‌نامه سه نوع کسب و کار فرهنگی، هنری و تولید محتوای دیجیتال ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: تسهیلات این طرح در حدود دو هزار میلیارد تومان است که از طریق تسهیلات بانکی و سازمان برنامه و بودجه در شهرها و روستاها تخصیص داده خواهد شد. حدود هزار و ششصد میلیارد تومان در مناطق شهری با  تسهیلات نرخ ۱۶ درصد و چهارصد  میلیارد تومان با نرخ ۶ درصد در مناطق روستایی تخصیص داده خواهد شد و سرانه تسهیلات در مناطق روستایی ۶۰ میلیون تومان است. همچنین حدود ۸۲ میلیارد تومان یارانه تسهیلات خواهد بود.

وی تصریح کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه حدود بیست هزار اشتغال ایجاد خواهد شد که شامل دوازده هزار نفر در مناطق شهری و هفت هزار نفر در مناطق روستایی خواهد بود.

اشتغال سازمان برنامه و بودجه فرهنگ و هنر کسب و کار معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر