کد خبر: 705610 A

وزیر امور اقتصادی و دارایی مطرح کرد؛

وزیر امور اقتصادی و دارایی سرعت همراه با دقت و سلامت را سه شرط مهم واگذاری اموال مازاد و بنگاه های متعلق به بانک ها عنوان کرد و گفت:ما به هیچ وجه به دنبال این نیستیم که بانک ها چوب حراج به اموال خود بزنند.

به گزارش ایلنا، فرهاد دژپسند طی سخنانی در جلسه بررسی روند واگذاری اموال مازاد بانک ها، اظهار داشت: دو موضوع بحث کلی "اصلاح نظام بانکی" و دیگری، "واگذاری اموال و دارایی های مازاد بانک ها"به طور مستمر از وزارت اقتصاد مورد مطالبه قرار میگیرد.

وی تاکید کرد: معتقدم آنچه که باید برای یک بانک به عنوان بنگاهی اقتصادی مهم باشد، خرید و حفظ ملک به امید فروش گران تر آن نیست، بلکه خود پول باید برای بانک مهم باشد، زیرا بانک توانایی آن را دارد که با گردش پول و کار کردن با آن، درآمدی به مراتب بیش از اداره ملک، کسب کند.

وزیر اقتصاد ادامه داد: ما به هیچ وجه به دنبال این نیستیم که بانک ها چوب حراج به اموال خود بزنند و اتفاقا تاکید داریم، اموال بانک ها باید مطابق با واقعیات قیمت‌گذاری شده و تا حد امکان به صورت نقد بفروش برسند.

دژپسند با بیان اینکه اگر بتوانیم از دارایی بانک ها به صورت "اهرم" استفاده کنیم، خیلی خوب است، عنوان کرد: بانک ها می توانند، به عنوان مثال، ملک های خود در بافت های فرسوده را برای "مسکن اجتماعی" نشانه گذاری کنند و در این خصوص از سود ناشی از سرمایه گذاری هم استفاده کنند، چرا که این امر، آثار اجتماعی و اقتصادی زیادی دارد.

فرهاد دژپسند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر