کد خبر: 705456 A

ایلنا گزارش می‌دهد؛

امروز در جریان معاملات بازار آزاد، نرخ نسبت به دیروز باز هم کاهش داشته است و در کف قیمتی 9 هزار و 990 تومانی معامله می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیر نزولی قیمت‌ها در بازار طلا و ارز به دلیل سیاست گذاری ارزی کشور همچنان ادامه دارد و تقاضا برای خرید ارز و سکه نیز نزولی شده است.

امروز دلار در بازه قیمتی 9970تا 9990 تومان خرید و فروش می‌شود. قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های دولتی 11 هزار و 700 تومان اعلام شده است؛ ضمن آنکه قیمت خرید یورو در این صرافی‌ها 11 هزار و 650 تومان است.

نقش بانک مرکزی در بازگشت آرامش به این بازار بر کسی پوشیده نیست. محدودیت‌های اخیر چک تضمینی و تراکنش‌های بانکی عامل مهمی است که موجب ارزانی قیمت‌ها در این بخش شده است.

بانک مرکزی هم بارها اعلام کرده که هر گونه خرید و فروش ارز خارج از سنا و صرافی های مجاز، غیرقانونی بوده و به منزله قاچاق به حساب می آید.

همین امر مردم را به سمت خرید از صرافی‌های دولتی سوق داده است و افراد با در دست داشتن کارت ملی و کارت بانکی به نام خود مجاز به خرید 2 هزار دلار یا یورو هستند.

از سوی دیگر، برخی صرافان حاضر به خرید و فروش ارز از مردم نیستند. دلالانی هم که در این فضا به معامله می‌پردازند بیشتر تأمین کننده تقاضا هستند.

دلار یورو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر