کد خبر: 705165 A

رییس کمیسیون عمران :

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مدل و الگوی توسعه قلعه گنج قابل انتقال به همه استان‌های کشور است، گفت:‌ تامین منابع مالی برای توسعه در قانون بودجه سال آینده لحاظ می کنیم.

به گزارش ایلنا به نقل از به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان ، محمدرضا رضایی کوچی در بازدید از طرح ملی محرومیت‌زدایی قلعه گنج کرمان به عنوان محروم ترین منطقه در کشور اظهار کرد: به این موضوع اعتقاد داریم که همه کشور باید با هم رشد کند، باید اطلاعات مربوط به طرح‌های توسعه ای را مدیران اجرایی به نمایندگان بدهند.

وی ادامه داد: این اطلاعات باید به کمیسیون های تخصصی مجلس و بدنه دولت بیاید تا منابع مالی آنها تامین شود.

وی با بیان این‌که از کمیسیون‌های تخصصی مجلس برای بازدید از منطقه قلعه‌گنج دعوت می‌کنم، افزود: مدل و الگویی که بنیاد مستضعفان در اینجا اجرا کرده قابل انتقال به همه استان‌های کشور است.

رضایی کوچی با بیان این‌که قلع‌گنج منطقه محرومی است و نیازمند حمایت بیشتری دارد، اظهار کرد: خیلی‌ها اسم قلع‌گنج را شنیده‌اند اما از نزدیک اینجا نیامده‌اند، قله‌گنج منطقه محروم است که شرایط در آن سخت است. با وجود این‌که بنیاد مستضعفان در این منطقه کارهایی را انجام داده اما باز هم نیازمند اجرای برنامه‌های دیگر به خصوص در حوزه زیرساخت‌ها هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که بنیاد نمی خواهد اینجا بماند بلکه هدف آن توانمندسازی مردم است اظهار کرد :این منطقه میتواند الگوی مناسبی برای سایر نقاط کشور باشد .

وی تاکید کرد :حتما به موضو ع زیرساخت های اصلی قلعه گنج مانند شهرک صنعتی، جاده های دسترسی و ... توجه خوبی خواهیم کرد و این موارد را در قانون بودجه سال آینده لحاظ می کنیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با قدردانی از تلاش بنیاد مستضعفان در نگاه خاص به مناطق محروم گفت: این یک کار اساسی و زیربنایی است. شاید هزاران میلیارد تومان در چنین جاه هایی هزینه شود اما این کار موقتی است.

رضایی گفت: اقدامات انجام شده در قلعه  گنج جزو اقدامات انقلابی است و ما را یاد محرومیت زدایی های اول انقلاب می اندازد.

قلعه گنج رضایی کوچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر