کد خبر: 703902 A

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در دیدار با وزیر امور اقتصاد و دارایی خواستار توجه ویژه وزیر در تخصیص اعتبارات به سازمان دامپزشکی کشور برای پیشبرد هر چه بهتر اهداف این سازمان شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سازمان دامپزشکی کشور، علیرضا رفیعی پور در دیدار با دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی، ضمن تشریح وظایف حاکمیتی سازمان دامپزشکی و نقش پررنگ این سازمان در مبارزه با بیماری‌ها و تامین بهداشت عمومی جامعه خاطر نشان کرد: به دلیل کثرت بیماری‌های مشترک بین انسان و دام، حدود پنجاه درصد بیماری‌های انسان ارتباط مستقیم با بهداشت دام دارد.

وی با بیان اینکه این سازمان نقش ۱۰۰ درصدی در پیشگیری از بیماری ها را دارد، خواستار توجه ویژه وزیر اقتصاد و دارایی در تخصیص اعتبارات به سازمان دامپزشکی برای پیشبرد هر چه بهتر اهداف سازمانی خود شد.

رفیعی پور در این دیدار مجموعه اقدامات بهداشتی سازمان دامپزشکی را ۱۰۰ درصد اعتبار محور عنوان کرد و افزود: این سازمان از وزارت امور اقتصاد و دارایی انتظار دارد با تخصیص کامل اعتبارات پیشگیری و بهداشتی این سازمان، از انجام وظایف سازمان دامپزشکی با حداکثر کارایی لازم در دفاع از بهداشت عمومی حمایت کند.

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این دیدار ضمن مهم دانستن نقش سازمان دامپزشکی در تامین بهداشت عمومی جامعه گفت: سازمان دامپزشکی کشور تنها سازمانی است که در تامین سلامت غذای جامعه نقش مستقیم دارد، لذا این سازمان باید مورد توجه بیشتری در دولت قرار گیرد.

 

اقتصاد جامعه دولت دامپزشکی سازمان دامپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر