کد خبر: 703798 A

مدیرعامل ایران ایر در جمع خبرنگاران:

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایر (هما) با بیان اینکه هواپیمای ایرباس 321 از هواپیماهای برجامی در چند روز اخیر در شرایط تحریم اورهال شد، گفت: توانتسیم دو فروند از هواپیماهای زمین‌گیر را با تعمیرات متخصصان داخلی فعال کنیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، فرزانه شرفبافی در جمع خبرنگاران حاضر در سومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته با بیان اینکه چک سنگین اولین ایرباس پسابرجامی چند روز گذشته انجام شد، گفت: توانستیم در شرایط تحریم هواپیمای ایرباس 321 از جمله هواپیماهای پسابرجامی را اورهال کنیم و چک سی این هواپیما اخیرا با موفقیت انجام شد.

وی ادامه داد: تحریم موضوع جدیدی نیست و قبلا هم در شرایط تحریم قرار داشتیم و امروز می‌توانیم با بهترین روش تحریم‌ها را پشت سر بگذاریم.

مدیرعامل ایران‌ایر (هما) با بیان اینکه اورهال هواپیمای ایرباس 321 در 11 روز انجام شد گفت: پیش از این با کارخانه سازنده این هواپیما برخی موارد را هماهنگ کرده بودیم و مشکلی برای اورهال این هواپیما نداشتیم.

شرفبافی با اشاره به تامین قطعات در شرایط تحریم اظهار داشت: در شرایط پسابرجام تا 4 نوامبر فرصت داشتیم قطعات هواپیماهایی را که تحویل گرفته بودیم را تامین کنیم و این قطعات تحویل داده شده است.

مدیرعامل ایران ایر درباره ناوگان این شرکت هواپیمایی گفت: در حال حاضر ایران ایر 65 هواپیما در اختیار دارد که از این تعداد 26 فروند فعال است و در صورت تامین قطعات سایر هواپیماهای زمین‌گیر هم فعال خواهند شد.

وی افزود: بخشی مهندسی و تعمیرات هما توانمندی بالایی دارند و تمام تعمیرات توسط متخصصات داخلی انجام می‌شود.

وی گفت: با انجام تعمیرات دو فروند از هواپیماهای زمین‌گیر هما از جمله فوکر و ایرباس فعال و به ناوگان برگشتند.

ایران چک حمل و نقل زمین هواپیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر