کد خبر: 702199 A

در جلسه امروز انجام شد؛

قیمت کالاهای اساسی در کارگروه تنظیم بازار در شانزدهمین جلسه کارگروه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایلنا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، در شانزدهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار  که با حضور نمایندگان بخش خصوصی وزارت اقتصاد، گمرک، ‌سازمان برنامه، سازمان حمایت، وزارت‌بهداشت و برخی دستگاه‌ها برگزار شد، در زمینه آخرین وضعیت تخصیص و تامین ارز و سطح عمومی قیمت کالاهای اساسی و نیز طرح مصوبه اصلاحی کمیته تنظیم بازار محصولات فولادی به منظور دستورالعمل تنظیم بازار این کالاها بحث شد.

بازنگری در تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی و ارایه گزارش نهایی از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان موضوع دیگری بود که در این نشست به آن پرداخته شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست با بیان اینکه همه قوانین و مقررات برای شرایط عادی وضع شده‌اند، نه شرایط غیر عادی و تحریم افزود: باید ترتیبی اتخاذ دهیم که مواد و کالاهای اساسی و مورد نیاز عموم مردم برای ترخیص در گمرک معطل نشود و وارد کشور شود و در این زمینه هرگونه موانعی از جمله در حوزه ضوابط ثبت سفارش وجودارد باید برطرف کنیم.

رضا رحمانی تاکید کرد: در این‌گونه موارد محدودیت و مانعی نداریم و مسوولان کشوری هم همسو با ما هستند و می‌توانیم مصوبات راهگشا اتخاذ کنیم.

رحمانی تصریح کرد: هر مانعی برای ورود این‌گونه مواد و تولیدات به کشور وجود دارد باید داخل وزارت صمت حل شود و مواد اولیه به چرخه تولید وارد و تبدیل به کالا شود و نیازهای عموم مردم تامین شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: هر مانعی امروز هست باید برداریم و هر کجا هم مصوبه مورد نیاز وجود دارد اقدام کنیم و این تکلیف امروز ما و همه دستگاه‌های مربوط است.

تنظیم بازار کالاهای اساسی وزارت اقتصاد وزارت صنعت، معدن و تجارت کارگروه تنظیم بازار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر