کد خبر: 701668 A

همزمان با سفر رئیس بنیاد مستضعفان به هرمزگان اعلام شد

بنیاد مستضعفان به منظور رونق کسب وکار و ایجاد اشتغال در مناطق محروم کشور تاکنون بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ فقره تسهیلات اشتغالزایی یارانه‌ای کم بهره را موردتصویب قرار داده است.

‌به گزارش ایلنا و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در راستای به گردش انداختن طرح‌های اشتغال زا در حوزه صنعت، خدمات و کشاورزی و نیز کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال در مناطق محروم کشور به ویژه مناطق محروم روستایی تاکنون ۲ هزار و ۷۶۵ فقره وام یارانه‌ای کم بهره برای پرداخت به واجدان شرایط تصویب کرده است.

این تسهیلات بر اساس تفاهم نامه‌ای که میان بنیاد علوی به عنوان بازوی محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان، بانک سینا، استانداری‌ها و معاونت توسعه مناطق محروم ریاست جمهوری منعقد شده، پرداخت می‌شود.

تسهیلات اشتغالزایی مناطق محروم و روستایی برای اجرای طرح‌های مختلف کشاورزی، صنعت و همچنین خدمات در روستا‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بر اساس این گزارش بانک سینا تاکنون بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ فقره تسهیلات اشتغالزایی یارانه‌ای کم بهره در کشور را مورد تصویب قرار داده است که از این تعداد ۲ هزار و ۳۳۳ فقره قرارداد منعقد شده است و تاکنون ۱۲۹۱ طرح کار آفرینی با تسهیلات یارانه‌ای بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به مبلغ ۳۹۴۷ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است که در مجموع برای ۹۶۳۵ نفر در کشور اشتغال ایجاد کرده است.

بنابراین گزارش امروز رئیس بنیاد مستضعفان به همراه معاون اول ریاست جمهور طی سفر به استان هرمزگان در مراسم افتتاحیه همزمان تعدادی از طرح‌های کار آفرینی و اشتغالزایی کشور شرکت خواهد کرد.

تسهیلات اشتغالزایی بنیاد مستضعفان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر