کد خبر: 701494 A

مجری طرح توسعه گلخانه‌های کشور گفت: مجوز احداث بیش از یک هزار واحد گلخانه کوچک مقیاس از سال گذشته صادر شده و حدود نیمی از آنها امسال در دست ساخت هستند.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، ولی ا... بنی عامری مجری طرح توسعه گلخانه‌های کشور اظهار کرد: احداث گلخانه‌های کوچک مقیاس با هدف حل مسایل اجتماعی، اشتغال زایی مستقیم، تمرکز زدایی جمعیت، تثبیت جمعیت در مناطق روستایی و احیای کشاورزی خانوادگی صورت می‌گیرد.

بنی عامری افزود: گلخانه‌های کوچک مقیاس به تقویت نهاد خانواده کمک کرده و امکان فعالیت به صورت پاره وقت را برای خانواده‌ها در مناطق روستایی فراهم می کند ضمن آن که موجب عرضه محصولات تازه خوری در محل شده و پایداری شغل را تضمین می‌کند.

وی با بیان این که برای صدور مجوز گلخانه‌های کوچک مقیاس، محدودیتی وجود ندارد، تصریح کرد: این مجوزها از سوی سازمان جهاد کشاورزی، استان ها صادر می‌شود.

بنی عامری ادامه داد: بخش‌هایی که کشاورزی روستایی دارند علاقه‌مند به احداث گلخانه‌های کوچک مقیاس هستند و برای این گلخانه‌ها تسهیلات نیز بدون محدودیت پرداخت خواهد شد.

وی گفت: وسعت گلخانه‌های کوچک مقیاس از ۳۰۰ متر مربع تا ۱۰ متر مربع، گلخانه‌های معمولی بالای ۳۰۰ تا ۱۰ هزار متر مربع و بزرگ مقیاس بیش از ۱۰ هزار متر مربع هستند.

مجری طرح توسعه گلخانه‌های کشور یادآور شد که در حال حاضر کل مساحت گلخانه‌های بزرگ مقیاس کشور بیش از ۲ هزار هکتار است.

اشتغال سازمان جهاد کشاورزی استان کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی تمرکز زدایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر