کد خبر: 701267 A

جلسه کمیته فنی و تحقیقاتی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی درخصوص انتظارات و امکانات مورد نیاز معلولان و جانبازان با محوریت تولیدات خودروهای داخل کشور در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

به گزارش ایلنا از شاتا در این جلسه که با حضور نمایندگان شرکت‌های خودروساز، بنیاد شهید و امور ایثارگران سازمان بهزیستی و سازمان ملی استاندارد و دیگر دستگاه‌های مرتبط برگزار شد ، بر اهمیت تأمین خودروهای مناسب برای این قشر جامعه تأکید شد.

در این جلسه ، نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد خودرو های مورد نیاز معولان و جانبازان نکاتی را اعلام کردند.

خودروهای اتوماتیک بعنوان نیاز اصلی خودروهای معلولان در وهله اول قرار دارد که در شرکت‌های بزرگ خودروسازی تولید می‌شود و امکان ایجاد تنوع در صورت مهیا شدن شرایط فراهم خواهد شد.

همچنین برای تأمین نیاز براساس نوع معلولیت با استفاده از خدمات شرکت‌های کاربری ساز جهت تجهیزاستفاده خواهد شد و وزارت صمت لیست شرکت‌های مجاز را در این خصوص اعلام می‌کند.

در این جلسه نمایندگان وزارت صمت اظهار داشتند: درخصوص خودروهای حمل و نقل عمومی و رعایت موارد مرتبط با معلولین بویژه در اتوبوس‌ها ، در حال حاضر در مشخصات فنی مورد نظر سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گنجانده شده است، مشکل عدم تأمین منابع مالی توسط شهرداری‌ها وجود دارد و در صورت رفع این مشکل اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

در ادامه این جلسه نمایندگان دستگاه‌های مرتبط، نقطه نظرات خود را در مورد اجرایی شدن مناسب سازی کشور در خصوص تنوع امکانات مورد نظر معلولان و جانبازان با محوریت خودروهای داخلی بیان کردند.

جانبازان صنعت معلولان وزارت صنعت معدن و تجارت مناسب سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر