کد خبر: 701189 A

معاون اکتشافات معدنی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور گفت:طرح اکتشاف سراسری سنگ آهن را پیشنهاد دادیم و امیدواریم با ورود بخش دولتی و حمایت دولت، این طرح هر چه سریعتر عملیاتی شود ضمن اینکه متوسط حفاری عمیق در جهان 100 متر است، اما در ایران هنوز در لایه‌های سطحی اکتشاف قرار داریم که به کمتر از پنج متر می‌رسد.

به گزارش ایلنا، معاون اکتشافات معدنی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور گفت: همزمان با برگزاری همایش بین المللی اکتشافات معدنی تعدادی از گواهی کشف‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به مزایده گذاشته و به بخش خصوصی واگذار می‌شود که در این راستا مجوزهای لازم نیز اخذ شده است.

عباس گل‌محمدی اضافه کرد:برگزاری و بازگشایی پیشنهادات مزایده چند محدوده معدنی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، انتخاب اکتشافگران برتر، پیشکسوتان برتر اکتشاف، حمایت از منتخبان ایده‌های ارائه شده در استارتاپ‌های علوم زمین و معدن و همچنین ایجاد فضاهایB2Bاز دیگر برنامه‌های دومین همایش بین‌المللی و نمایشگاه اکتشاف مواد‌معدنی خواهد بود.

گل‌محمدی با بیان این‌که انتقال فناوری و توسعه مدیریت تخصصی در اکتشافات از مهم‌ترین اهداف برگزاری نمایشگاه اکتشاف مواد معدنی است، افزود: این نمایشگاه با محوریت ضرورت بازنگری و بروزآوری استراتژی اکتشاف، تسهیل قوانین و دستور‌العمل‌های اکتشاف، استفاده از تکنولوژی و دانش روز در حمایت از طرح‌های نوآورانه و خلاقانه و توانمندسازی منابع انسانی برگزار می‌شود

وی با بیان اینکه ایران در زمینه دانش اکتشافات مواد معدنی در سطح قابل قبولی قرار دارد،گفت: طرح اکتشاف سراسری سنگ آهن را پیشنهاد دادیم و امیدواریم با ورود بخش دولتی و حمایت دولت، این طرح هر چه سریعتر عملیاتی شود ضمن اینکه متوسط حفاری عمیق در جهان 100 متر است، اما در ایران هنوز در لایه‌های سطحی اکتشاف قرار داریم که به کمتر از پنج متر می‌رسد.

محمود بندرچی رئیس ستاد برگزاری این رویداد نیز گفت: دومین دوره نمایشگاه اکتشاف مواد معدنی با همکاری سازمان زمین شناسی و اکتشاف موادمعدنی کشور و با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایمیدرو، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، سازمان نظام مهندسی معدن ایران، خانه معدن ایران و شرکت ملی صنایع مس ایران  انجام می شود.

وی اضافه کرد: دومین همایش بین‌المللی و نمایشگاه اکتشاف مواد‌معدنی در فضایی به وسعت ۵۰۰۰ مترمربع در روز‌های ۸ تا ۱۰ بهمن ماه در محل هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.

بندرچی گفت: طبق روال برگزاری نمایشگاه‌های مختلف، حدود 30درصد از سخنرانی‌های این همایش و نمایشگاه تخصصی توسط سخنرانانی از کشورهای استرالیا، آلمان، کانادا، امریکا و چند کشور دیگر انجام خواهد شد و چالشی درخصوص حضور خارجی ها با توجه به مسائل تحریم نداشته‌ایم.

دومین همایش بین‌المللی و نمایشگاه اکتشاف مواد‌معدنی با حضور مسئولان،صنعتگران و دستاندرکاران این صنعت و سخنرانان و نمایندگانی از کشورهای استرالیا، آلمان، چین، کانادا و امریکا از هشتم تا دهم بهمن ماه در هتل المپیک تهران برگزار می شود.

رئیس ستاد برگزاری دومین همایش بین‌المللی و نمایشگاه اکتشاف مواد‌معدنی افزود: دومین همایش و نمایشگاه بین‌المللی اکتشاف موادمعدنی با نگرش ویژه بر توسعه پایدار به عنوان یکی از تخصصی‌ترین و فنی‌ترین نمایشگاه‌هایی است که در خاورمیانه برگزار می‌شود.

ایران بخش خصوصی سنگ آهن بخش دولتی زمین شناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر