کد خبر: 700880 A

یک مقام مسئول خبر داد:

مدیر دفتر مدیریت مصرف آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب تهران تاکید کرد: ۷۵ درصد آب مصرفی خانه‌ها در حمام، ​روشویی و آشپزخانه‌ها مصرف می‌شود که این آب، قابل بازیافت و استفاده مجدد است.

به گزارش ایلنا، صادق یونسلو با اشاره به اینکه آب مصرفی در حمام،­ روشویی و آشپزخانه ها آب خاکستری نامیده می شود، گفت: ۳۵ درصد آب مصرفی درخانه‌ها در حمام، ۷ تا ۸ درصد در روشویی و ۳۲ درصد در آشپزخانه ها مصرف می‌‌شود که می‌‌‌توان با حذف شوینده‌های محلول در این آب‌ها، آن را در فلاش‌تانک‌‌‌ها و در فضای سبز، دوباره مصرف کرد.

وی با بیان اینکه ۲۰ درصد از آب مصرفی خانه‌ها در فلاش‌تانک‌‌‌ها استفاده می‌‌‌شود، اظهار داشت: استفاده چند باره از آب خاکستری در اکثر شهرهای دنیا انجام می‌‌‌شود؛ در حالی که با وجود اقلیم گرم و خشک، این طرح هنوز در ایران هنوز عملیاتی نشده؛ در حالی که استفاده از آب خاکستری در مبحث ۱۶ مقرارت ملی ساختمان بیان شده است اما اجرای آن اختیاری است که ما به دنبال اجباری کردن آن هستیم.

مدیر دفتر مدیریت مصرف آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب تهران با اشاره به اینکه بازچرخانی آب خاکستری در ساختمان‌‌‌های پرواحد و ادارات دولتی، امکانپذیر است، تصریح کرد: سیستم تصفیه این آب بسیار ساده است و می‌‌‌توان آن را به راحتی عملیاتی کرد.

وزارت نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر