کد خبر: 700813 A

محمدولی در گفت‌وگو با ایلنا:

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا، جواهر، نقره و سکه گفت: یکی از دلایل آن افزایش قیمت انس در جهان است که آن هم به خاطر این است که چین و روسیه برای پشتوانه ارزی و خزانه‌ای خود اقدام به خرید طلا کرده‌اند.

محمد محمدولی رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا، جواهر، نقره و سکه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، با اشاره به افزایش قیمت سکه و طلا در بازار اظهار کرد: امروز قیمت‌ها نسبت به روز گذشته حدود 10 درصد افزایش داشته که یکی از دلایل آن افزایش قیمت انس در جهان است که آن هم به خاطر این است که چین و روسیه برای پشتوانه ارزی و خزانه‌ای خود اقدام به خرید طلا کرده‌اند.

وی افزود: دلیل دیگر آن می‌تواند به نشست سران اوپک و پیش فروش نفت باشد البته نوسانات و افزایش نرخ ارز هم بر این قیمت‌ها موثر است.

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا، جواهر، نقره و سکه در رابطه با قیمت طلا و سکه در بازار گفت: قیمت سکه طرح جدید 3 میلیون و 950 هزار تومان، سکه طرح قدیم 3 میلیون و 780 هزار تومان، نیم سکه 2 میلیون و 700 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و 150 هزار تومان و سکه یک گرمی 660 هزار تومان است.

محمدولی در ادامه در مورد قیمت طلا تصریح کرد: یک گرم طلای 17 عیار یک میلیون و 533 هزار تومان و یک گرم طلای 18 عیار هم 353 هزار و 5200 تومان است.

اوپک روسیه طلا قیمت سکه افزایش قیمت طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر