کد خبر: 700562 A

رئیس اتحادیه قنادان بیان کرد:

بهره‌مند اظهار داشت: قدرت خرید مردم در خرید شیرینی به طور محسوسی کاهش داشته و ما در تمام نقاط شهر تهران شاهد این کاهش فروش بوده‌ایم وقتی شیرینی که سال قبل قیمت آن 18 هزار تومان بود ولی امسال 23 هزار تومان شده طبیعی است که قدرت خرید مردم کاهش پیدا کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، صبح امروز علی بهره‌مند رئیس اتحادیه شیرینی‌فروشان و کافه قنادی در نشست خبری خود در خصوص نمایشگاه تخصصی معرفی توانمندی‌های قنادان سراسر کشور گفت: این نمایشگاه که با حضور فعالین در حوزه زنجیره تامین و توزیع در این صنف از 19 تا 21 آذرماه در هتل المپیک برگزار خواهد شد. این نمایشگاه کاملا تخصصی است و در بخش ماشین‌آلات، مواد اولیه و محصول نهایی 40 غرفه حضور خواهد داشت.

وی ادامه داد: امروز در سراسر کشور بیش از 35 هزار واحد صنفی قنادی مشغول به کار هستند که در تهران فقط بیش از 2500 واحد فعالیت می‌کنند.

بهره‌مند در خصوص افزایش قیمت مواد اولیه بخصوص روغن گفت: ما در سال جاری شاهد افزایش چشمیگر قیمت مواد اولیه بودیم به طوری که می‌توان گفت در همه مواد شاهد رشد قیمت بیش از صد در صدی را داشتیم اما باز سعی کردیم شرایط مردم را در نظر بگیریم. بر همین اساس تنها 20 درصد افزایش قیمت اعمال کردیم و امیدوارم تا پایان سال دیگر هیچ گونه افزایش قیمت نداشته باشیم.

وی در خصوص محاسبه نرخ جعبه گفت: سال قبل قیمت هر کیلو جعبه چهار هزار تومان بود و مطابق مصوبه کمیسیون نظارت، قنادان وظیفه داشتند که خالص‌فروشی انجام دهند و وزن جعبه را از شیرینی کم کنند اما امسال با توجه به افزایش قیمت‌ها قیمت برخی شیرینی‌ها پایین‌تر از قیمت جعبه شده است. به طوری که از 15 هزار تا 22 هزار تومان آنها را خریداری می‌کنیم. بر همین اساس با کمیسیون نظارت توافق کردیم که شیرینی با جعبه محاسبه شود.

وی در خصوص فروش شیرینی در سال جاری گفت: قدرت خرید مردم در خرید شیرینی به طور محسوسی کاهش داشته و ما در تمام نقاط شهر تهران شاهد این کاهش فروش بوده‌ایم وقتی شیرینی که سال قبل قیمت آن 18 هزار تومان بود ولی امسال 23 هزار تومان شده طبیعی است که قدرت خرید مردم کاهش پیدا کند.