کد خبر: 699841 A

وزیر صمت در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنعت پوشاک:

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به تازگی تسهیلاتی را ایجاد کرده ایم تا بخشی از مواد اولیه صنعت پوشاک که در داخل تولید نمی‌شود از جمله برخی از پارچه‌ها وارداتش به سرعت انجام شود تا بازار به ویژه در شب عید دچار مشکل و دغدغه نباشد.

رضا رحمانی در جمع خبرنگاران در بازدید از نمایشگاه صنعت پوشاک گفت: این نمایشگاه امسال از نظر کیفیت بهتر از سال های گذشته است و شرکت‌های داخلی با روحیه و همت مضاعف در نمایشگاه حضور یافته اند.

رحمانی گفت: سطح نمایشگاه چیزی از نمایشگاه های دیگر، حتی در سطح اروپایی کم ندارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: از فرصت‌های خوب کشور ما صنعت نساجی ، پوشاک و کفش است.

رحمانی با اشاره به موضوع فعالیت نشانهایی که مجوز ندارد، گفت: امروز جلسه با تشکل های این صنعت داریم تا موانع را بررسی کنیم این صنعت جزو اولویت های دولت در بودجه امسال و سال آینده است و طرح ویژه ای برای گسترش آن دیده شده است و هر گونه مقررات و موانع که غیر تسهیل‌گر باشد، برطرف می شود.

وی افزود: یکی از مشکلات مهم بحث تامین مواد اولیه و نیز تامین نقدینگی در این صنعت است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: واردات هر گونه کالاهای غیر ضروری و مصرفی ممنوع است و اگر مواردی بوده باید بررسی شود.

وی درباره قیمت خودرو گفت: در این زمینه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مسئول است، بر اساس مبنای کارشناسی که دارند، تصمیم گیری کند.

وزیر صنعت گفت: باید تلاش کنیم قیمت بازار کاهش یابد و نباید اجازه دهیم بحث رانت و دلالی حاکم باشد باید اجازه دهیم تا سازمان‌ حمایت نتیجه را به ستاد تنظیم بازار اعلام کند.

وزیر صمت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر