کد خبر: 699631 A

رئیس سازمان تعاون روستایی کشور اعلام کرد:

شیرزاد اظهار داشت:‌ در حال حاضر پرتقال توسط حمل و نقل به کلانشهرها توزیع می‌شود و مذاکرتی با تجار عراقی شروع کرده‌ایم و قراردادهایی برای صادرات امضا شده است. مرکبات در کشور وضعیت باثباتی دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، حسین شیرزاد، رئیس سازمان تعاون روستایی کشور در حاشیه روز جهانی خاک در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قطعا اجازه نمی‌دهیم قیمت مرکبات از 2 هزار تومان پایین‌تر بیاید در حال حاضر در باغات مرکبات این قیمت 1500 تا 1600 تومان است. از دیروز خرید توافقی توسط اتحادیه‌های منطقه‌ای و روستایی با نرخ 1700 تا 1800 تومان شروع شده و این قیمت به 1900 تومان هم خواهد رسید.

وی افزود: در حال حاضر خرید از سردرختی و سرخانه‌ها است با تمام قوا اتحادیه‌های مرکزی، تعاونی و ملی در منطقه حاضر هستند. مسئولان هم نظارت دارند. باغداران با خیال راحت برداشت کنند چرا که یک قیمت منطقی و بادوام در برداشت خواهیم داشت.

شیرزاد در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر پرتقال توسط حمل و نقل به کلانشهرها توزیع می‌شود و مذاکرتی با تجار عراقی شروع کرده‌ایم و قراردادهایی برای صادرات امضا شده است. مرکبات در کشور وضعیت باثباتی دارد.

رئیس تعاون روستایی کشور با اشاره به قیمت گوجه در بازار و در باغات اذعانداشت: گوجه فرنگی در استان‌های فارس، بوشهر، جیرفت و کهنوج رصد قیمتش آغاز شده و بازار در کنترل است . میزان تولید در بوشهر مناسب است و قیمت آن در مزرعه به گونه‌ای است که بیش از دو هزار تومان نباشد.

وی با اشاره به گوجه کارخانجات رب اذعان داشت: گوجه فرنگی رب برای کارخانجات 9500 تومان بوده و امروز به قیمت 965 تا 1165 تومان رسیده است بازار تحت کنترل بوده و نگرانی نداریم. اگر میادین همکاری کنند تعادل قیمت بهتری انجام می‌شود و گوجه فرنگی با نرخ 3000 تا 3200 تومان در کلانشهر ارائه می‌شود برای کارخانجات رب‌سازی هم جای نگرانی نیست.

 

حمل و نقل خاک عراق گوجه فرنگی مرکبات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر