کد خبر: 699441 A

رضا رحمانی خبرداد:

با حضور وزیر صنعت منطقه‌ویژه اقتصادی دامغان به شبکه گمرک کشور متصل شد.

به گزارش ایلنا، رضا رحمانی در ادامه برنامه‌های سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان با تشریح سیاست‌های حمایتی دولت از صنعت‌گران گفت: مصوب شده به‌دلیل حمایت از تولید داخل و حفظ اشتغال ، واردات مواد اولیه و مورد نیاز صنایع در مناطق آزاد بدون ثبت سفارش انجام شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از این منطقه ویژه اقتصادی یکی از پروژه‌های مهم وزارت‌صمت را صرفه‌جویی ارزی با توسعه ظرفیت‌های تولیدی کشور اعلام کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ۱۰ میلیارد دلار برای داخلی‌سازی تعدادی از کالاهایی که در گذشته از خارج وارد کشور می‌شد، در نظر گرفته شده است.

رحمانی با اشاره به اینکه اجرای این پروژه حدود سه سال هدف‌گذاری شده، افزود: دولت برای همراهی با این پروژه مهم ملی ورود بخشی از کالاها به کشور را برای اولین بار ممنوع اعلام کرد.

وی افزود: در حال حاضر ورود ۱۳۳۹ قلم کالای مصرفی به کشور ممنوع اعلام شده و برنامه این است که ظرفیت‌های که تاکنون در کشور بدون استفاده مانده در داخل کشور توسعه یابد.

رحمانی رسالت همه مردم راحمایت از تولید برشمرد و گفت: سهم مردم در حمایت ار تولید ملی خرید کالای ایرانی و سهم دولت بسترسازی مناسب برای بهبود شرایط تولید برای صاحبان صنایع است.

همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفر به این استان ضمن بازدید از سه واحد صنعتی در نشستی با مسؤلان استانی به بررسی‌ مشکلات ‌شرکت عقاب‌افشان تولیدکننده اتوبوس و مینی‌بوس بین‌شهری و درون‌شهری پرداخت.

رحمانی در این نشست با اشاره به اینکه صنعت خودروسازی جزو صنایع مادر است و باید توسعه یابد، گفت: استان سمنان با توجه به وجود واحدهای تولیدی قطعه‌ساز و خودروساز قابلیت تبدیل به قطب سوم خودرو سازی در کشور را دارد.

وی در پایان بار دیگر بر حفظ و صیانت از تولید تاکید کرد.

استان سمنان مناطق آزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر