کد خبر: 699403 A

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران:

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران از ابطال دو هزار کارت سوخت مهاجر و مراجعه ۵.۵ میلیون نفر به سامانه ملی خدمات دولت همراه برای ثبت‌ درخواست کارت هوشمند سوخت المثنی خبر داد.

به گزارش ایلنا، زیبا اسماعیلی گفت: تا ساعت ۲۰ شامگاه دوشنبه (۱۲ آذرماه)، حدود ۵.۵ میلیون نفر از طریق سامانه تلفن همراه، اپلیکیشن و کد دستوری #۴* برای ثبت‌نام کارت هوشمند سوخت المثنی به سامانه دولت همراه (www.mob.gov.ir) مراجعه کرده‌اند که از این میان، حدود یک میلیون مراجعه در نوبت تعیین شده (جدول زمان‌بندی‌شده برپایه رقم سمت راست تلفن همراه) بوده است.

وی آمار نهایی ثبت‌نام‌کنندگان کارت سوخت المثنی را ۴۰۰ هزار نفر اعلام کرد و اظهار داشت: ۱۵۰ هزار نفر نیز به صورت مراجعه حضوری نسبت به ثبت درخواست کارت سوخت المثنی اقدام کرده‌اند.

ابطال دو هزار کارت سوخت مهاجر در هفته گذشته

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران همچنین از ابطال دو هزار کارت سوخت مهاجر در هفته گذشته خبر داد و تصریح کرد: هفته گذشته و همزمان با آغاز فرآیند ثبت‌نام کارت هوشمند سوخت المثنی، بیش از ۲ هزار کارت سوخت از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی باطل شد که بیشتر این کارت‌ها از سایر استان‌ها به یکی از استان‌های مرزی منتقل شده بودند.

اسماعیلی با هشدار درباره سرازیر شدن غیرقانونی کارت هوشمند سوخت به نقاط مرزی خاطرنشان کرد: با توجه به درج اطلاعات شخصی و مشخصات خودرو روی کارت سوخت، لازم است دارندگان کارت سوخت از انتقال کارت سوخت خود به افراد ناشناس خودداری کنند، در غیر این صورت مسئولیت و تبعات آن برعهده خود افراد است.

وی اضافه کرد: این کارت‌ها هم‌اکنون مسدود شده‌اند و اجازه درخواست المثنی به دارندگان این کارت‌ها داده نمی‌شود.

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به این‎که بیش از ۹۰۰ هزار کارت سوخت در شرکت ملی پست ایران باقی‌مانده است، ابراز داشت: بیشتر این کارت‌ها مربوط به خودروهای نوشماره سال‌های ۹۴ به بعد است و مالکان این دسته از خودروها نیازی به ثبت‌نام حضوری مجدد ندارند و تصمیم‌های مربوط به مراجعه به پست طی چند روز آینده اعلام عمومی خواهد شد.

بازیابی رمز کارت سوخت با مراجعه حضوری به نواحی شرکت پخش

اسماعیلی افزود: افرادی که رمز کارت سوخت‌شان را فراموش کرده‌اند، می‌توانند از طریق مراجعه حضوری به نواحی سی‌وهفت‌گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران نسبت به بازیابی رمزشان اقدام کنند.

وی ادامه داد: این افراد می‌توانند با ارائه مدارک خود از جمله سند سبز خودرو، کارت ملی، کارت سوخت، کارت خودرو و در صورت داشتن سند بنچاق به صورت حضوری به این نواحی مراجعه و رمز جدید خود را بازیابی کنند.

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اضافه کرد: دارندگان کارت سوخت خودرو در شهر تهران نیز می‌توانند با مراجعه به چهار ناحیه مرکزی در میدان آرژانتین، شمال در خیابان شهید عراقی، شرق در خیابان دردشت و جنوب در میدان راه‌آهن و شهرری به صورت حضوری درخواست بازیابی رمز کارت سوخت خود را ارائه دهند. هم‌اکنون سه هزار و ۶۰۰ جایگاه فعال عرضه سوخت در کشور فعالیت دارند که همه این جایگاه‌ها به سامانه هوشمند سوخت متصل‌اند و این سامانه همچنان فعال است.

اسماعیلی با اشاره به فعالیت ۲ هزار و ۴۰۰ جایگاه فعال عرضه‌کننده نفت‌گاز در کشور بیان کرد: هم‌اکنون سامانه برای عرضه سوخت در این جایگاه‌ها نیز فعال است و رانندگان بخش حمل‌ونقل کشور که مصرف‌کننده نفت‌گاز هستند، می‌توانند از طریق کارت سوخت شخصی سوخت‌گیری انجام دهند.

وی ادامه داد: هیچ تغییری در سامانه تاکنون انجام نشده است و ثبت‌نام کارت سوخت المثنی از طریق تلفن همراه صرفا مربوط به عرضه بنزین است و پس از اتمام مراحل ثبت‌نام و تصیم‌گیری مراجع ذی‌ربط درباره زمان الزام استفاده از کارت سوخت خودروها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اضافه کرد: هرگونه اطلاع‌رسانی درباره جزئیات و روند ثبت‌نام کارت سوخت هوشمند المثنی از طریق اطلاعیه‌های شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

کارت سوخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر