کد خبر: 699254 A

سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام:

سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام با بیان اینکه تا پایان سال ترمینال سلام به افتتاح می‌رسد گفت: همزمان با افتتاح ترمینال سلام بخشی از پروازهای داخلی به فرودگاه امام منتقل می‌شود و مسافران پروازهای داخلی از ترمینال یک جابجا خواهند شد.

به گزارش خبرنگاراقتصادی ایلنا، علی رستمی در مراسم برگزاری مانور عملیات راهداری زمستانی با بیان اینکه برای ایام بارش برف و برقراری پروازها تمهیداتی را در نظر گرفته‌ایم گفت: از الگوهای بین‌المللی برای راهداری زمستانی در فرودگاه امام استفاده کرده‌ایم که بتوانیم فرودگاه را در این ایام فعال نگه داریم.

وی افزود: برای انجام راهداری زمستانی از ماشین‌آلات و پرنسل و نیروی انسانی بخش خصوصی و فرودگاه امام استفاده خواهیم کرد و مهم‌ترین عامل اقدام به موقع و پیشی‌بینی‌های شرایط جوی است.

سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی با بیان اینکه اگر ماشین‌آلات، تجهیزات لازم در اختیار باشد اما نتوانیم در بحث پیش‌بینی شرایط جوی موفق عمل کنیم نمی‌توانیم راهداری زمستانی را به اجرا برسانیم گفت: باید پیش‌بینی‌های واقعی از شرایط جوی داشته باشیم تا بتوانیم با بکارگیری ماشین‌آلات اقدامات به موقع انجام دهیم.

وی همچنین با اشاره به زمان افتتاح ترمینال سلام فرودگاه امام گفت:‌هر هفته جلسه برای آماده‌سازی ترمینال سلام برای افتتاح و بهره‌برداری انجام می‌شود تا پایان امسال این  ترمینال با ظرفیت نهایی 5 میلیون نفری به افتتاح خواهد رسید.

رستمی با بیان اینکه از بیستم ماه جاری مدیران بخش‌های مختلف ترمینال در محل ترمینال سلام مستقر خواهند شد گفت: آماده انجام تست گرم قبل از افتتاح برای شناسایی نواقص احتمالی هستیم و به زودی تست گرم به اجرا می‌رسد.

سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام با بیان اینکه بخشی از مسافران پروازهای نوروزی از ترمینال سلام جابجا خواهند شد گفت: به تدریج بخشی از مسافران ترمینال یک به ترمینال سلام منتقل خواهند شد و همزمان بخشی از پروازهای داخلی از فرودگاه امام انجام می‌شود که مسافران پروازهای داخلی از طریق ترمینال یک جابجا می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ نگرانی‌ای برای خرید تجهیزات مورد نیاز ترمینال سلام وجود ندارد گفت: تجهیزات مورد نیاز را با ارز آزاد خریداری کرده‌ایم و در حال حاضر در مرحله ترخیص از گمرک هستند.

وی درباره انتقال برخی از پروازهای داخلی به فرودگاه امام گفت: به تدریج مسافران پروازهای داخلی در ترمینال یک و ترمینال سلام توزیع می‌شوند که در ابتدا چیزی حدود یک میلیون نفر از پروازهای داخلی از ترمینال یک جابجا خواهند شد.

بخش خصوصی فرودگاه امام گمرک مسافران نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر