کد خبر: 699242 A

سرپرست امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از رفع تصرف پنج هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه کن در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "محمدرضا گیتی‌پژوه"  با اعلام این مطلب اظهار کرد: با تلاش کارشناسان گشت و بازرسی آبهای سطحی و همچنین ابلاغ و اخطاریه‌های لازم، حدود پنج هزار متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه کن در محدوده شاتره با اخذ دستور قضایی آزادسازی شد.

وی افزود: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه و مجاری آبهای سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در حریم و بسترها، گروه گشت و بازرسی آب‌های سطحی به‌طور مداوم در منطقه در حال گشت‌زنی بوده و به‌محض کشف هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز فورا اقدامات لازم جهت رفع تصرف صورت می‌گیرد.

گیتی‌پژوه یادآور شد: در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف یا متخلفان جهت رفع تخلف داده می‌شود و در صورت بی‌توجهی به اخطارها با کسب دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام می‌شود، زیرا رودخانه‌ها یکی از مهم‌ترین منابع تأمین آب شرب و تغذیه سفره‌های زیرزمینی است که باید از آنها به‌عنوان انفال حفاظت کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر به عنوان متولی منابع آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه‌ای تهران با هر گونه تخلف و سوء استفاده از منابع سطحی و زیرزمینی برخورد جدی و قانونی می‌کند.

اسلامشهر تغذیه ساخت و ساز وزارت نیرو رودخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر