کد خبر: 698995 A

از سوی وزارت نیرو انجام شد؛

معاونت آب و آبفای وزارت نیرو کشف سفره آب زیرزمینی در منطقه سیستان را تکذیب کرد.

 به گزارش ایلنا، معاونت آب و آبفای وزارت نیرو عصر امروز در این زمینه آورده است: مطالعات آب ژرف برای شناسایی منابع آب متعارف و غیرمتعارف از سال 89 در وزارت نیرو در قالب برگزاری جلسات و تعریف حدود کار آغاز شد و موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو با هدف کاهش هزینه‌های عملیاتی ژئوفیزیک و اکتشاف مطالعات پهنه‌بندی برای شناسایی مناطق امیدبخش وجود منابع آب ژرف را آغاز کرد.

به‌دلیل خشکسالی و لزوم شناسایی منابع آب شرب تفاهمنامه‌های مشترک بین وزارت نیرو و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و استانداری‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و کرمان امضا و اقدامات اضطراری زودهنگام شامل انجام عملیات ژئوفیزیک (به روش فناورانه مگنتوتلوریک) در استان‌های یاد شده انجام شد.

بر پایه اعلام وزارت نیرو، این اقدام‌ها به تعیین محل حفر چاه اکتشافی در زابل به‌عنوان اولین چاه اکتشافی ژرف و آغاز عملیات حفاری اکتشافی در ابتدای امسال منجر شد که تیرماه به پایان رسید و نتایج کمی و کیفی قابل قبولی تاکنون به‌همراه نداشته است.

وزارت نیرو تاکید کرد «با وجود رضایت‌بخش نبودن نتایج حاصل از این چاه اکتشافی تاکنون، به درخواست مشاور دانش‌بنیان طرح و تایید کمیته راهبری مربوط، عملیات تکمیلی در این چاه برای رسیدن به نتایج قطعی ادامه می یابد».

سیستان و بلوچستان وزارت نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر