کد خبر: 698985 A

رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور:

رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور تاکید کرد: طی ۸ ماهه سال‌جاری بالغ بر ۵۱ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی ثبت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایلنا، علی‌اکبر آشوری با اعلام این خبر گفت: از مجموع ترددهای به ثبت رسیده، ۴۴.۲ میلیون تردد معادل ۸۵.۳ درصد با وسایل‌نقلیه شخصی، ۱ میلیون تردد معادل ۲ درصد با اتوبوس و ۶.۶ میلیون تردد معادل ۱۲.۷ درصد با کامیون انجام شده است.

وی افزود: از میان محورهای مواصلاتی پرتردد، آزادراه کرج – تهران، آزادراه کرج – قزوین و آزادراه تهران – ساوه از محورهای با بیشترین حجم ترافیک به شمار می‌روند.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور با بیان اینکه طی مدت یادشده بالغ بر ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالا در کشور جابه‌جا شده است، ‌اظهار داشت: استان‌های تهران، مرکزی و اصفهان استان‌های دارای بیشترین میزان جابه‌جایی کالا در هشت ماهه سال‌جاری محسوب می‌شوند.

آشوری با اشاره به جابه‌جایی بالغ بر ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مسافر در استان‌های مختلف کشور از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای تصریح کرد: استان‌های البرز، تهران، مرکزی، یزد و اصفهان دارای بیشترین ناوگان تردد اتوبوس به شمار می‌روند.

وی ضمن ارایه گزارشی از تخلفات عبور و مرور وسایل‌نقلیه در آبان‌ماه خاطرنشان کرد: تعداد تخلفات سرعت غیرمجاز در سامانه‌های ثبت تخلف عبور و مرور ۳۸۸ هزار و ۷۹۷ مورد بوده است. همچنین ۱۷ هزار و ۷۰۰ مورد تخلف اضافه تناژ بالای ۴ تن در سامانه توزین در حال حرکت ثبت شده است.

اتوبوس راه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر